سیمان فارس

فیلـتر

در حال نمایش 4 نتیجه

خرید سیمان فارس

سیمان فارس یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع سیمان در ایران است که با ارائه محصولات متنوع، نیاز اکثر مشتریان را برطرف می‌کند.

سیمان، در انواع مدل‌ها و رنگ‌ها تولید و روانه بازار می‌شود که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. به عبارت بهتر، این محصول برای اغلب امور ساخت و ساز کارایی دارد و خریداران می‌توانند برای هر یک از فعالیت‌های خود از این کالای کاربردی استفاده کنند.

شرکت سیمان فارس محصولی تولید می‌کند که برای ساخت قطعات بتنی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و استحکام بتن را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد.

انواع سیمان فارس

همان‌گونه که در ابتدا نیز بیان شد، سیمان فله و پاکتی فارس انواع مختلفی دارد که عموما برای مصارف مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود به عنوان مثال سیمان سفید فارس برای امور زیباسازی ساختمان بهترین گزینه است چراکه علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و جذاب، استحکام زیادی به نمای سازه می‌بخشد.

به صورت کلی فروش سیمان فارس با توجه به عوامل مختلفی اعم از مقاومت، رنگ و کیفیت متغییر است. از جمله انواع محصولات خانه سیمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیمان پرتلند

سیمان فارس پرتلند ماده‌ای هیدرولیک ( جذب کننده آب) است که از ترکیب موادی مانند آهن، سیلیس، سیلیکات، آلومینیوم و… ساخته می‌شود.

به عبارت بهتر پس از انجام فرایند ساخت سیمان و به دست آمدن کلینکر، سیمان پرتلند تقریبا آماده است و با آسیاب نهایی به پودری نرم و جذب کننده آب تبدیل می‌شود و پیمان‌کاران می‌توانند برای خرید این محصول از کارخانه سیمان فارس اقدام کنند.

سیمان‌های پرتلند به دسته‌بندی‌ و تیپ‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

سیمان تیپ 1

سیمان تیپ 1 یکی از پرفروش‌ترین محصولات سیمان فارس به شمار می‌رود و می‌توان گفت که یکی از بهترین سیمان فارس محسوب می‌شود.

این سیمان نام‌های دیگری از جمله سیمان سیاه، سیمان معمولی و یا بنایی نیز دارد که در هنگام مراجعه برای خرید سیمان فارس از کارخانه می‌توانید هر یک از این موارد را به کار ببرید.

از این کالای کاربردی در تمامی امور مربوط به ساخت و ساز بهره برده می‎شود و به نوعی یک محصول همه فن حریف است.

سیمان تیپ 2

تیپ 2 گزینه اصلاح شده نوع قبلی است که مقاومت بالاتری در برابر سولفاته شدن دارد. از سوی دیگر این نوع حرارت آب‌بندی پایین‌تری دارد که استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند.

به همین دلیل افراد زیادی از این نوع سیمان فارس برای بتن‌ریزی‌هایی با حجم زیادی و در مناطق گرم‌سیر استفاده می‌کنند. این مزیت موجب شده تا اطلاع از قیمت امروز سیمان فارس برای بسیاری از پیمان‌کاران اهمیت پیدا کند.

از جمله کاربردهای رایج دیگر سیمان تیپ 2 ساخت تیر برق و معابر شهری است که مزیت‌های این محصول را دوچندان می‌کند.

سیمان تیپ 3

سیمان فارس تیپ 3 با عنوان سیمان زودگیر نیز شناخته می‌شود که استحکام و مقاومت بسیار زیادی در برابر سایر همتایان خود دارد.

همان‌گونه که از شواهد امر پیدا است، سیمان زودگیر می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن سخت شده و مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

البته باید در نظر داشت که سیمان فارس فله تیپ 3 واکنش گرمادهی کم‌تری نسبت به تیپ 1 دارد و همین امر موجب شده تا در آب و هوای سردسیر و با استفاده از ضدیخ مورد استفاده قرار گیرد.

برندهای دیگری از جمله سیمان اصفهان نیز این محصولات را تولید کرده و با قیمتی نزدیک به قیمت سیمان فارس شیراز به بازار عرضه می‌کنند.

سیمان تیپ 4

خرید سیمان فارس تیپ 4 یک گزینه مناسب برای افرادی است که به دنبال ساخت پروژه‌های بزرگی از جمله سدسازی، ساخت بناهای عظیم و… هستند.

به عبارت بهتر این نوع واکنش گرمایی ضعیفی دارد که به موجب همین امر، به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد.

افرادی که برای خرید انواع سیمان از جمله سیمان فارس تیپ 4 و سیمان پوزولانی مراجعه می‌کنند باید توجه داشته باشند که این محصول برای انجام پروژه‌هایی در دمای هوای بالا، عملکرد مناسبی دارد.

سیمان تیپ 5

بهترین نوع سیمان سیاه فارس و سیمان تیپ 5 برای استفاده در سازه‌های دریایی، سیمان تیپ 5 است. این محصول مقاومت بسیار زیادی در برابر انواع سولفات دارد از این جهت از آن با عنوان سیمان ضد سولفات نیز یاد می‌شود.

به عبارت بهتر، دلیل پرکاربرد بودن این محصول در سازه‌های دریایی همین مقاومت بالا در برابر سولفات است.

سیمان غیر پرتلند

سیمان غیرپرتلند در دو نوع منبسط شونده و آلومینیومی به بازار عرضه می‌شود. هر یک از این موارد ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که عبارت است از:

منبسط شونده

سیمان منبسط شونده نیز در دسته سیمان‌های هیدرولیکی قرار می‌گیرد و در زمان سخت شدن، افزایش حجم پیدا کرده و دچار انبساط می‌شود.

آلومینیومی

سیمان پاکتی یا فله‌ای آلومینیومی به سیمان برقی یا نسوز نیز شهرت دارد و در مقابل حرارت مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

سیمان سفید

یکی دیگر از انواع سیمان فارس که کیفیت و کارایی منحصر به فرد خود را دارد سیمان سفید است. این نوع از سیمان‌ها از لحاظ ساخت، شباهت زیادی به سیمان پرتلند معمولی و سیمان مرکب دارند و نمی‌توان تفاوت زیادی میان آن‌ها قائل شد.

البته باید در نظر داشت که در حین ساخت این نوع از سیمان‌، هر نوع ماده اضافی از جمله اکسید آهن از درون محصول حذف می‌شود که در نهایت به سفید شدن رنگ کالا می‌انجامد.

از این جهت باید گفت که این محصول مقاومت کم‌تری نسبت به سایر همتایان خود دارد و همین امر موجب شده تا فقط برای امور زیباسازی ساختمان از سیمان‌های سفید استفاده می‌شود. از سوی دیگر قیمت سیمان فارس سفید نسبت به سیمان‌ها نیز بالاتر است.

سیمان رنگی

از دیگر سیمان‌های جذاب موجود در بازار که برای امور زیباسازی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد سیمان رنگی است که از ترکیب رنگ‌های معدنی با سیمان معمولی به دست می‌آید و طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده.

نکات مهم برای خرید سیمان فارس

سیمان فارس یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان سیمان در کشور است که انواع مختلفی از سیمان را به بازار عرضه کرده و نیاز غالب مشتریان را برطرف می‌کند.

از جمله انواع سیمان موجود در بازار می‌توان به سیمان پرتلند، غیرپرتلند، سفید و رنگی اشاره کرد. البته سیمان پرتلند در تیپ‌های مختلفی به فروش می‌رسند که هر یک خواص مخصوص به خود را دارند.

قیمت سیمان در شیراز و سایر شهرها با توجه به نوع و کیفیت سیمان متفاوت است و پیمان‌کاران باید در هنگام خرید با توجه به نیاز خود اقدام محصولات را بررسی و تهیه کنند.

اطلاعات بیشتر ...