سیمان اصفهان

فیلـتر

در حال نمایش 9 نتیجه

خرید سیمان اصفهان

اگر به بازار مصرفی برای خرید مصالح ساختمانی مراجعه کرده باشید، به طور قطع نام سیمان اصفهان را شنیده‌اید. زیرا تنوع محصولات بسیار زیادی دارد و سیمان‌های تولیدی آن از مرغوبیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین علاوه بر قیمت سیمان مناسب ،عمر و دوام زیادی دارند که کمک می‌کند تا بنای موردنظر شما تا مدت‌ طولانی باقی بماند و نیاز به تعمیر نداشته باشد.

اما برای خرید درست سیمان اصفهان باید اطلاعات دیگری نیز داشته باشید که در این مقاله این موارد  را به طور کامل آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

سیمان اصفهان خانه سیمان

شرکت سیمان اصفهان در یک نگاه کلی

تاریخ بهره‌برداری از سیمان اصفهان به قبل از انقلاب بازمی‌گردد. میزان ظرفیت اولیه این کارخانه نیز 655 هزار تن در سال بوده است که تا الان افزایش قابل‌توجهی داشته است. تکنولوژی و ماشین‌های موجود در این کارخانه از بهترین کیفیت‌های روز دنیا برخوردار هستند و تا حد 80 درصد بومی‌سازی شده‌اند. ظرفیت اسمی شرکت سیمان اصفهان در حال 333 تن است.

این کارخانه برای بسته‌بندی، قسمتی به نام بارگیرخانه را ساخته است. در این بخش 4 دستگاه بارگیری فله ای و 3 دستگاه بارگیری پاكتی وجود دارد و مجموع ظرفیت بارگیری دستگاه‌های گفته‌شده، 118 تن در ساعت است. همچنین این کارخانه یک نیروگاه با 3 ژنراتور دارد که انرژی موردنیاز برای آن را به خوبی فراهم می‌کنند.

چه نوع محصولاتی در این شرکت تولید می‌شود؟

تنوع محصولات موجود در این کارخانه بسیار زیاد است و نمی‌توان در مورد تمامی آن‌ها صحبت کرد. اما در این قسمت مهم‌ترین موارد آن‌ها را ذکر می‌کنیم و شرح مختصری در موردشان خواهیم داد تا به آشنایی کامل با این محصولات برسید.

محصولات سیمان اصفهان

سیمان پرتلند تیپ ۳۲۵-۱

برای ساخت جاده‌ها، پیاده‌روها و به طور کلی تمامی مکان‌هایی که نیاز به مقاومت بالایی نیست، سیمان پرتلند تیپ ۳۲۵-۱ را به کار می‌برند. سرعت گیرایی این نوع سیمان بسیار بالا است و به طور گسترده تولید می‌شود، زیرا استفاده‌های فراوان در جاهای مختلف دارد.

سیمان پرتلند تیپ ۴۲۵-۱

اگر قصد ساخت بنا در منطقه‌ای دارید که احتمال وقوع حملات شیمیایی در آن بسیار زیاد است، باید از سیمان پرتلند تیپ ۴۲۵-۱ استفاده کنید. این نوع سیمان تولید‌شده توسط شرکت اصفهان، مقاومت فشاری و عمر بسیار بالایی دارد.

سیمان پرتلند تیپ ۵

برای ساخت سیمان پرتلند تیپ ۵ کلینکر را با گچ مخلوط می‌کنند. این محصول برای مکان‌هایی مناسب است که نیاز هیدراتاسیون متوسط است.

کلینکر

کلینکر ماده اصلی سازنده سیمان است که این شرکت آن را تولید می‌کند و برای ساختن انواع سیمان‌ها آن را به کار می‌برد.

مشخصات شیمیایی و فیزیکی سیمان تولید شرکت اصفهان چیست؟

سیمان ساخته‌شده مانند دیگر موارد موجود در بازار، چسبنده آجر، سنگ و جاذب آب است. به علت حرارت بالا، ترکیبات موجود در سیمان با یکدیگر واکنش می‌دهند و فازهای جدید را به وجود آورند که شامل موارد زیر می‌شود:

  • سه کلسیم سیلیکات 2SiO یا آلیت (Alite)
  • دو کلسیم سیلیکات 2SiO یا بلیت (Belit)
  • سه کلسیم آلومینات 3Al2O یا آلومینات (Aluminate)
  • چهار کلسیم آلومینو فریت 3Al2O3.Fe2O یا فریت (Ferrite)

همچنین در ترکیب سیمان مینرال‌هایی نظیر 2TiO و MgO و Na2O و K2O به صورت جزیی قرار دارد. اکثر خواص ویژه سیمان مختص به آلیت یا سه کلسیم سیلیکات است.

ترکیبات محصولات تولیدی سیمان اصفهان شامل چه مواردی است؟

برای آشنایی کامل با سیمان، باید مواد تشکیل‌دهنده آن را به طور کامل بشناسید. در این مقاله قصد داریم، آن‌ها را به شما معرفی کنیم و به صورت مختصر آن‌ها را شرح دهیم.

آهک زنده یا اکسید کلسیم

برای به دست‌آوردن آهک، سنگش را در دمای 2000 درجه سانتی‌گراد می‌پزند. این اکسید با موادی مانند اکسیدهاي سیلسیم، آلومینیوم و آهن ترکیب‌شده، مخلوط می‌شود و برخی از فازهای موجود در آن را تشکیل می‌دهد.

سیلیس

دومین ترکیب سیمان سیلیس است که در جاهای مختلفی از جمله خاک رس پیدا می‌شود. برای جداسازی آن نیز حرارت را به کار می‌گیرند.

آلومینا

از آلومینا برای کم‌کردن درجه حرارت پخت سیمان استفاده می‌شود. همچنین به افزایش گیرایی محصول تولید‌شده کمک زیادی می‌کند.

فازهای موجود در سیمان تولیدی این شرکت چیست؟

ترکیبات و فازهای زیادی در  هنگام تشکیل سیمان به وجود می‌آید که باید نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید. به همین دلیل آن‌ها را در این قسمت معرفی می‌کنیم.

آلیت (C3S)

آلیت (C3S) موجود کلینکر خالص نیست و ناخالصی‌هایی مانند 2TiO، Fe2O3،MgO3 ، Al2O را نیز به همراه خودش دارد. البته میزان این ناخالصی‌ها کم‌تر از 2 درصد است که میزان زیادی به شمار نمی‌آید. وجود این ناخالصی‌ها باعث می‌شود تا میزان مقاومت فشاری این فاز به طور چشمگیری افزایش داشته باشد.

بلیت (C2S)

این فاز به صورت جامد و در زمان پختن کلینکر تشکیل می‌شود. استحکام این فاز و قبلی در یک حد قرار دارد، اما مدت زمان رسیدن بلیت به آن کمی بیشتر طول می‌کشد.

فاز آلومینات (C3A)

در این فاز، اکسیدهای پتاسیم و منزیم وجود دارند، اما نهایت میزانشان، 5 درصد وزنی است. این فاز به سرعت آب را جذب می‌کند و سفت می‌شود. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، کمی گچ به آن اضافه می‌کنند.

فاز فریت (C4AF)

رنگ سیمان به میزان و درصد آن بستگی دارد. زیرا درصد مشخصی ندارد و درصد ترکیباتش، وابسته به میزان وجود آلومینیوم و آهن است.

فرآیند تولید سیمان در شرکت اصفهان به چه صورتی است؟

پس از بررسی خواص و ویژگی‌های سیمان اصفهان، نوبت آن است که به مراحل تولیدش بپردازیم تا نسبت به آن نیز آگاهی کاملی کسب کنید.

فراهم‌کردن مواد اولیه

مواد اولیه اصلی تهیه سیمان، خاک رس و سنگ آهک است. این دو پس از استخراج، با استفاده از کامیون به سمت کارخانه آورده می‌شوند. خاک و سنگ آهک به صورت جداگانه از خردکن عبور می‌کند تا شکسته شود و اندازه‌اش به کمتر از 8 سانتی‌متر برسد.

مخلوط‌شدن مواد اولیه موردنیاز در سالن مواد

پس از خرد‌شدن، این دو ماده در سالنی با یکدیگر ترکیب می‌شوند. در هنگام درست‌کردن این ترکیب گاهی اوقات مواد دیگری مانند سیلیس را نیز به این ترکیب اضافه می‌کنند.

آسیاب مواد

مواد مخلوط‌شده وارد آسیاب‌های بزرگی می‌شوند تا به صورت پودر در بیایند. پس از انجام این کار، پودرهای درست‌شده را به عنوان خوراک کوره استفاده می‌کنند.

انجام غبارگیری

برای جداسازی گازهای مخلوط آسیاب‌شده، آن را وارد سالنی به نام غبارگیری می‌کنند. در این سالن فیلترهای بزرگی وجود دارد که این کار را به انجام می‌رسانند.

ورود مواد به کوره و پیش‌گرمکن‌ها

مواد ابتدا وارد پیش‌گرمکن می‌شوند و پس از مدتی، به سمت کوره دوار اصلی فرستاده می‌شوند تا کار پخت کلینکر صورت بگیرد.

خنک‌کردن کلینکر خروجی از کوره‌ها

دمای خروجی کلینکر 1300 درجه سانتی‌گراد است. برای سرد‌کردن این ماده، از جریان هوای سرد بسیار قوی استفاده می‌کنند. بخشی از گرما از طریق دودکش‌ها خارج می‌شود و مقداری دیگر هم به عنوان سوخت کوره‌ها استفاده می‌شود.

آسیاب سیمان

کلینکر و گچ را وارد آسیاب‌های بزرگی می‌کنند تا سیمان نهایی به دست آید و بسته‌بندی شود تا مقاصد نهایی خودش فرستاده گردد.

عوامل اثرگذار بر قیمت سیمان اصفهان چه مورادی است؟

در هنگام خرید سیمان فله، خرید سیمان اردستان با کیفیت، خرید سیمان پاکتی تیپ 2 ارزان، باید توجه داشته باشید که عوامل زیادی روی قیمت سیمان اثرگذار است. در این قسمت عامل‌های مهم در تغییر قیمت سیمان اصفهان پرتلند، سیمان تیپ 1-325  اصفهان، قیمت سیمان 50 کیلویی اصفهان و دیگر موارد را برای شما ذکر می‌کنیم.

نوع بسته‌بندی سیمان

اولین عاملی که قیمت خرید سیمان ساوه، خرید سیمان سپاهان اصفهان و دیگر محصولات، اثر می‌گذارد، نوع بسته‌بندی است. به طور معمول سیمان پاکتی قیمت بالاتری از نوع فله دارد. شما میتوانید جهت دریافت سیمان سیاه، به صفحه قیمت سیمان سیاه مراجعه نمایید.

نوع خرید

در هنگام خرید سیمان سفید بنوید کرمان و دیگر سیمان‌ها باید به نوع خرید خودتان توجه ویژه‌ای داشته باشید، چون به طور معمول خرید اینترنتی هزینه کم‌تری برای شما خواهد داشت که باید آن را در نظر بگیرید.

حمل و نقل و مسافت موردنیاز برای آن

میزان مسافت موردنیاز برای تحویل سیمان نیز، عامل دیگری است که روی تغییر قیمت این نوع ماده اولیه ساخت و ساز اثر ویژه‌ای دارد.

خرید سیمان اصفهان

در این مطلب تمامی مواردی که باید برای خرید سیمان اصفهان بدانید را به طور کامل و دقیق گفتیم تا بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. برای خرید سیمان اصفهان نیز می‌توانید از سایت خانه سیمان استفاده کنید. زیرا ارسال به تمامی نقاط کشور دارد و هم از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است. در صورت وجود سوال نیز می‌توانید آن‌ها را از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت با کارشناسان مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان به شما پاسخ دهند.

نکته هایی که در خرید سیمان اصفهان باید مورد توجه قرار دهید

به طور کلی نکات مهمی  در رابطه با کیفیت، نوع و قیمت سیمان ساروج اصفهان  هستند که باید آنها را در هنگام خرید سیمان اصفهان مورد توجه قرار دهید که به شرح زیر هستند:

1-    قبل از هر چیز لازم است که نوع مورد نیاز خود از این مصالح ساختمان سازی را مشخص کنید. از آن جایی که نمونه های مختلفی از سیمان اصفهان در بازار به فروش می رسند می توانید پس از بررسی این محصولات نمونه دلخواه خود را سفارش دهید. به عنوان مثال می توانید سیمان تیپ 5 اصفهان را سفارش دهید.

2-    لازم است که کیفیت و استحکامی که این سیمان در فونداسیون ساختمان ها به وجود می آورد را نیز مورد بررسی قرار دهید. با توجه به این موضوع است که می توانید ساختمان هایی با سازه های با دوام را با استفاده از سیمان ساخت و ساز کنید.

3-    در هنگام خرید محصولات سیمان اصفهان لازم است که نرخ این مصالح را هم بررسی کنید. قیمت سیمان اصفهان امروز در انواع مختلف با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال قیمت سیمان اصفهان تیپ 2 با قیمت فروش سیمان تیپ 5 در اصفهان متفاوت است و شما عزیزان با توجه به این تفاوت ها است که می توانید خریدی مطلوب و با صرفه از این مصالح را انجام دهید.

4-    بهتر است که در زمان خرید قیمت سیمان در اصفهان را هم بررسی کنید و به این ترتیب نرخ لحظه ای این محصول را برای خرید دریافت کنید. قیمت سیمان تیپ 2 اصفهان و قیمت سیمان تیپ 5 اصفهان به طور به روز در بازار بر حسب نوسان های موجود در کشورمان به شما اعلام می شود.

کاربرد سیمان اصفهان

بهتر است بدانید که سیمان اصفهان در ساخت و ساز کارایی ویژه ای دارد و می تواند در قسمت های مختلفی از ساختمان ها به کار رود تا در نتیجه به دوام پی ریزی ساختمان ها کمک کند. پس از این که شما عزیزان تولیدات کارخانه سیمان اصفهان که خیلی با کیفیت هستند را خریداری می کنید می توانید آن را در تولید بتن و ملاط برای تولید فونداسیون ساختمان ها به کار برید. با توجه به این امر مقاومت مکانیکی خانه ها و برج ها با استفاده از سیمان اصفهان افزایش می یابد.

کارخانه سیمان اصفهان

مرکز فروش سیمان اصفهان همیشه اطلاعات لازم در مورد کاربرد این محصول را از طریق مشاوران مجرب خود در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. از این رو می توانید دریابید که از این نوع سیمان در کف و دیواره ساختمان ها و همین طور در ساخت ستون های موجود در ساختمان ها استفاده های زیادی به عمل می آید.

دفترهای فروش سیمان اصفهانشماره تماس
اصفهان - اتوبان ذوب آهن - شهرابریشم - شرکت سیمان اصفهان (مسیریابی)37885836 031
اصفهان،جلفا،خ. چهارباغ بالا،خ. شریعتی03136280201

استحکام و مقاومت با سیمان اصفهان

با توجه به این که سیمان اصفهان به طور کیسه ای در بازار موجود است و تولید کیسه سیمان اصفهان با اندازه ها و سایزهای مختلفی انجام می شود شما می توانید این پاکت های حاوی سیمان مورد نظر خود را با ابعاد مختلف که در نهایت کیفیت خوبی دارند سفارش دهید. تمام این محصولات می توانند باعث ایجاد مقاومت بالا در سازه ها شوند.

بعد از این که به دریافت قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی اصفهان اقدام می کنید می توانید نسبت به کیفیت و استحکام این محصول هم اطلاعات خود را افزایش دهید و به این ترتیب این سیمان که مقاومت فیزیکی خارق العاده ای دارد را انتخاب خریداری کنید.

سیمان اصفهان

سوالات متداول

عامل مهم در کیفیت سیمان اصفهان چیست؟

عامل مهم در این امر انسجام بافت این نوع سیمان است.

کیفیت در قیمت سیمان موثر است؟

بله کیفیت می تواند باعث افزایش و یا ککاهش سیمان شود.

سایز پاکت های سیمان .می تواند در قیمت آن موثر باشد؟

بله سایز یکی از عوامل تعیین کننده قیمت سیمان است.

اطلاعات بیشتر ...