سیمان شاهرود

فیلـتر

در حال نمایش 3 نتیجه

سیمان شاهرود

کارخانه سیمان شاهرود

شرکت سیمان شاهرود، از تولیدکنندگان به نام سیمان در شمال شرق کشور است. تنوع محصولات سیمان شاهرود از ویژگی‌های متمایز کننده آن با شرکت‌های رقیب محسوب می‌شود. همچنین آزمایشگاه‌های مجهز و نیروهای متخصص در کنار مواد مرغوب سیمان شاهرود، عوامل محبوبیت این شرکت هستند. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و قیمت انواع سیمان شاهرود خواهیم پرداخت.

ویژگی سیمان شاهرود

همانطور که گفتیم سیمان شاهرود دارای ویژگی‌هایی است، که آن را نسبت به رقبای خود متمایز می‌کند. در ادامه این ویژگی‌ها را بررسی می‌کنیم:

مقاومت بالا

 مقاومت سیمان در انواع: فشاری، کششی و برشی تعریف می‌گردد. مقاومت فشاری سیمان، پایه مقاومت‌ها و شناسنامه سیمان است. لازم به ذکر است، مقاومت سیمان به توانایی حمل بار نیز اطلاق می‌شود. عواملی نظیر: مقدار زیاد آب، مقدار so3 و … باعث کاهش مقاومت سیمان خواهند شد.

مطابق استاندارد

·         استانداردهای تولیدکنندگان انواع سیمان نقش بزرگی در ایجاد ویژگی‌های متمایز آنها ایفا می‌کنند. به عنوان مثال سیمان شاهرود با رعایت موازین زیر باعث افزایش کیفیت سیمان و رضایت مشتریان می‌شود.

·         سیمان پرتلند دارای محدودیت در ترکیب شیمیایی و محدودیت ترکیبات مواد سازنده است.

·         همچنین مطابق استاندارد  ASTMC-595، سیمان هیدرولیک همانند سیمان پرتلند محدودیت شیمیایی و ترکیب مواد سازنده را داراست.

·         سیمان هیدرولیک آمیخته تنها محدودیت‌های کاربردی جهت استفاده را دارد.

·         هرسه استاندارد ذکر شده، شامل موارد الزامی مقاومت، تست سلامت انبساط اتوکلاو هستند. به علاوه، الزامات کاربردی شیمیایی و ترکیب محدود مواد با کلینکر پرتلند نیز شامل این استانداردها می‌شود.

مزایای استاندارد موجود در سیمان شاهرود

۱-     استاندارد سیمان، انواع سیمان‌ها را در یک طبقه جهت تولید و عرضه جمع آوری می‌کند.

۲-     رویکرد استاندارد تولید سیمان، استفاده بهینه از مواد قابل استفاده در انواع سيمان، کاهش مصرف انرژی و منابع را دارد.

۳-  باعث بهینه‌سازی مصرف و گسترش مقاومت در سیمان خواهد شد.   

۴-  بهبود روش‌های انطباق محصول از طریق ارزیابی استاندارد صورت می‌گیرد.. بنابراین مشتریان به راحتی می‌توانند سیمان باکیفیت را از سیمان بی‌کیفیت تشخیص دهند.

شب های کارخانه سیمان شاهرود

تنوع حمل و نقل

حمل و نقل سیمان شاهرود، به دو روش ریلی و آبی صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است؛ حمل و نقل ریلی در کشور به دلایلی از جمله: افزایش قیمت تمام شده، مشکلات مسیر و امکان تاخیر در ارسال، دچار ضعف شدیدی است. با این وجود، شرکت سیمان شاهرود این ضعف‌ها را ارزیابی کرده است؛ و با کمک نیروی کار مجرب و ماهر، آن را جبران می‌کند.

شیوه دیگر حمل و نقل سیمان، بیشتر مورد استفاده جهت صادرات آن به سایر کشورهاست. در روش حمل دریایی سیمان، به دلیل حجم و وزن آن قابلیت حمل ترکیبی بار را ندارد. بنابراین یا به صورت یکدست ریلی یا به صورت یکدست دریایی صادرات آن امکان پذیر خواهد بود.

مواد اولیه مرغوب

مواد اولیه مرغوب، از دلایل اصلی تمایز یک کالا با سایر رقبای خود است. در مورد سیمان نیز استثنایی شامل نمی‌شود. مواد اولیه سیمان حاوی: آهک، رس و گچ هستند. بنابراین در ترکیبات سیمان، کربنات کلسیم و آلومینوسیلیکات قرار دارند.

شبکه گسترده توزیع

توزیع سیمان به طور کلی، از طریق شرکت‌های واسطه کوچک یا به صورت مستقیم از طریق سایت سیمان شاهرود انجام می‌شود. سیمان شاهرود در انواع سیمان‌ پاکتی، سیمان فله، سیمان سفید و سیمان سیاه به فروش می‌رسد. برای خریدارن امکان خرید سیمان شاهرود از درب کارخانه نیز مهیاست. همچنین خرید سهام سیمان شاهرود نیز از روش‌های سرمایه‌گذاری رایجی است، که میان مشتریان این شرکت مقبولیت زیادی دارد.

انواع بسته بندی سیمان شاهرود

سیمان پاکتی شاهرود

سیمان شاهرود در انواع زیر بسته‌بندی و در نهایت به فروش می‌رسد. طبیعی است، که روش بسته‌بندی و وزن آن بر روی قیمت سیمان شاهرود تاثیر خوهد گذاشت.

·         پاكت‌هاي كاغذي

·         بسته‌بندی در پاکت پلي پروپيلني 50 كيلوگرمي

·         پاكت‌هاي پلي پروپيلني 25 كيلوگرمي

·         بسته‌بندی به صورت جامبوبگ يك تني

·         بسته‌بندی به صورت جامبوبگ يك و نيم تني

قیمت خرید سیمان شاهرود

سیمان شاهرود در انواع مختلفی تولید می‌شود. بنابراین قیمت آن در بازه بین 50 تا 700 هزار تومان قرار دارد. البته متناسب با افزایش قیمت‌ها در مواد اولیه، قیمت نهایی آن نیز افزایش خواهد داشت. سیمان شاهرود تیپ 2 محبوب‌ترین نوع سیمان این شرکت است. همچنین جهت معرفی ارزان‌ قیمت‌ترین محصول آن، سیمان پاکتی شاهرود را می‌توان نام برد.

اطلاعات بیشتر ...