بهترین سیمان

افراد با کمک بهترین سیمان سفید ایران می‌توانند به طراحی‌های معماری و تزئینی بپردازند

آشنایی با بهترین سیمان

استفاده از بهترین سیمان برای ساخت و سازها

امروزه انواع مختلفی از سیمان در بازار وجود داشته که هر یک کاربردهای خاص خود را دارند. افراد برای خرید بهترین سیمان باید با انواع آن آشنا باشند و براساس نیازشان آن را خریداری کنند.

سیمان ماده‌ای است که قابلیت چسباندن ذرات شن و ماسه را به یکدیگر دارد. این نوع مصالح با به وجود آوردن جسم یکپارچه و محکم از ذرات متشکله و ساخت بتن یا ملات، یکی از پرکاربردترین مصالح در صنعت ساختمان به حساب می‌آیند. سیمان پرتلند معمولی (OPC) و سیمان پوزولانی (PPC) از رایج‌ترین و بهترین سیمان‌ها برای ساختمان و ساخت‌وسازهای مربوط به آن شناخته می‌شوند.

استفاده از بهترین سیمان برای ساخت و سازها

سیمان از ترکیب مصالحی مانند آهک، رس، سیلیس و اکسیدهای معدنی در دمای ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد به تولید می‌رسد. سیمان فرآورده‌ای شیمیایی بوده که در نتیجه ترکیب با آب سفت شده و محصول حاصله، در برابر رطوبت بادوام و مقاوم است.

سیمان جزو مصالح پرکاربرد در ساخت‌وساز بوده که در تمامی مراحل ساختمان نیز به‌عنوان ملات چسباننده از آن استفاده می‌شود. امروزه مرغوب‌ ترین سیمان در راه‌سازی و سدسازی نیز کاربرد بسیاری دارد.

 

انواع سیمان و کاربرد آن‌ها

سیمان به طور کلی چند نوع است که هریک از آن‌ها کاربردهای متفاوتی در صنعت ساخت‌وساز دارند:

انواع بهترین سیمان

سیمان پرتلند تیپ ۱

اغلب افراد با سیمان تیپ ۱ که با عنوان سیمان معمولی شناخته می‌شوند، آشنایی دارند. از این سیمان در اصطلاح با عنوان سیمان سیاه نام برده می‌شود. مشخصه اصلی این نوع سیمان مقاومت و استحکامی است که در سازه ایجاد می‌کند. همچنین به دلیل داشتن قیمت مناسب بهترین سیمان برای ساختمان و ساخت و ساز به شمار می‌رود. شما می‌توانید با خرید بهترین مارک سیمان سیاه کیفیت بسیار خوبی در بتن‌ریزی و مرحله سفت‌کاری ایجاد کنید.

پیشنهاد ما به شما:  سیمان در بورس

سیمان پرتلند تیپ ۲

سیمان تیپ ۲ نیز در بازار با عنوان سیمان اصلاح شده شناخته می‌شود. از این نوع سیمان می‌توان در بتن‌ریزی‌های حجیم و بتن‌ریزی در هوای گرم استفاده کرد. در حقیقت سیمان پرتلند تیپ ۲، بهترین سیمان برای بتن ریزی، بهترین سیمان برای دیوارچینی، بهترین سیمان برای بلوک زنی و آجرچینی و بهترین سیمان برای سنگ‌ کاری به حساب می‌آید. همچنین از این نوع سیمان در ساخت قطعاتی مانند بلوک سیمانی، جدول و انواع تیر برق استفاده می‌شود.

سیمان پرتلند تیپ ۳

اغلب سیمان تیپ ۳ در بازار با عناوینی نظیر سیمان زودگیر یا سیمان سخت‌شونده شناخته می‌شود. این نوع سیمان در کارهایی که نیاز به سرعت بالا دارد به کار برده می‌شود. سیمان تیپ ۳ در شرایط آب‌وهوایی سرد هم بسیار سریع به‌عمل‌ می‌آید. اما هنگام بهره‌برداری باید از ضدیخ استفاده شود.

سیمان پرتلند تیپ ۴

 

بیشتر افراد سیمان تیپ ۴ را تحت عنوان سیمان کندگیر می‌شناسند. این سیمان برخلاف سیمان تیپ ۳ از سرعت کمی در چسباندن و عمل کردن برخوردار است. با توجه به این موضوع، بهترین سیمان از نظر کیفیت برای کار در دمای بالا ۴۰ درجه، بتن‌ریزی‌های دارای سرعت کم‌تر و به‌صورت لایه‌لایه شناخته می‌شوند.

سیمان پرتلند تیپ ۵

سیمان تیپ ۵ که با نام دیگر سیمان ضد سولفات شناخته می‌شود برای محیط سازه بتنی که در معرض سولفاته شدید قرار داشته به کار می‌رود. مصرف ویژه این نوع سیمان در ساخت بتن‌هایی بوده كه حرارت هيدراتاسيون متوسط برای آن‌ها ضرورت داشته و حمله سولفات‌ها به آن‌ها بیش از متوسط باشد. درواقع در شرایط نرمال این نوع سیمان در کارهای ابتدایی مانند دیوارچینی با انواع آجر، آجر فشاری، آجر نسوز، ده سوراخ، بلوک سفالی و کاشی‌کاری کاربردی ندارد.

پیشنهاد ما به شما:  بهترین سیمان برای آب و هوای مختلف

اغلب از سیمان پرتلند تیپ ۵ در لوله‌های انتقال آب‌وفاضلاب، مخازن آب، کانال‌های زه‌کشی، سازه‌های در مجاورت محیط‌های گچی و سولفاتی و دیواره‌های حائل بین محیط‌های خاکی و گچی استفاده می‌شود.

سیمان پرتلند مرکب

سیمان پرتلند مرکب به عنوان بهترین سیمان، یک نوع سیمان با حرارت هیدراسیون کم و زمان گیرش بالا به شمار می‌آید. این سیمان تا حدودی در مقابل سولفات نیز مقاوم است. هرچند که مقاومت کوتاه مدت بتن ساخته شده با سیمان مرکب در مقایسه با بتن ساخته شده با سیمان نوع 1 کمتر بوده، اما مقاومت 28 روزه‌ آن، حتی می‌تواند از مقاومت 28 روزه‌ بتن ساخته شده با سیمان نوع 1 بیشتر باشد. یکی از افتخارات سیمان آبیک،  طراحی و تولید سیمان پرتلند مرکب برای اولین بار در ایران است.

سیمان مرکب به عنوان یکی از بهترین سیمان ایران باعث بهبود مقاومت‌های اولیه و نهایی سیمان‌های مخلوط شده است. این نوع سیمان قابلیت استفاده در هوای سرد یا گرم متناسب با تغییر در نسبت اجزاء، کاهش نفوذپذیری، بهبود دوام و کاهش گرمای هیدراسیون را دارد.

سیمان سفید

افراد با کمک بهترین سیمان سفید ایران می‌توانند به طراحی‌های معماری و تزئینی بپردازند. همچنین برای پرکردن شکاف‌های کاشی دیوار و وسایل سرامیکی سرویس‌های بهداشتی از سیمان سفید استفاده می‌شود. فرآیند تولید بهترین سیمان سفید در مقایسه با سیمان پرتلند معمولی متفاوت‌تر و پیچیده‌تر است؛ به همین دلیل قیمت بالاتری را هم دارد.

سیمان پوزولانی

سیمان پوزولانی نوعی سیمان بوده که درجه بالاتری از ظرافت، نفوذناپذیری و مقاومت در برابر خوردگی را برخوردار است. این سیمان بتن متراکم‌تری به افراد تحویل می‌دهد و در بتن‌ریزی‌های انبوه و RCC استفاده می‌شود. هرچند که زمان گیرش اولیه این سیمان کم بوده، اما با گذشت زمان استحکام بیشتری به دست می‌آورد.

پیشنهاد ما به شما:  سیمان در قم

مواردی نظیر هزینه اقتصادی‌تر، مقاومت بهتر در برابر مواد شیمیایی و آسان‌تر بودن کار با آن هم از جمله عواملی است که این نمونه را در بسیاری از پروژه‌ها به بهترین سیمان برای بتن ریزی تبدیل می‌کند.

قیمت سیمان تحت تاثیر مرغوبیت آن است

ساخت و آماده سازی بهترین سیمان

ایران به عنوان یکی از کشورهای صادرکننده سیمان شناخته می‌شود که کارخانه‌های سیمان‌سازی در شهرهای مختلف آن به تولید این محصول می‌پردازند. به طور معمول سیمان پاکتی در پاکت‌های 30، 40 و 50 کیلویی در بازار وجود دارند؛ همچنین سیمان فله هم به بازار عرضه می‌شود. قیمت سیمان بستگی به کارخانه تولیدکننده آن و مرغوبیت سیمان دارد.  برای خرید بهترین سیمان اصفهان و بهترین سیمان در سال 1401 می‌توانید از طریق سایت سفارش خود را به ثبت برسانید. همچنین برای اطلاع از قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز باید به سایت مراجعه کنید.

ایجاد کیفیت در سازه ها با خرید بهترین سیمان

سیمان جزو کاربردی‌ترین مصالح در ساختمان‌سازی به حساب می‌آید که با استفاده از آن می‌توان بخش‌های مختلفی از یک ساختمان را ساخت. خرید بهترین سیمان، نیاز هر ساختمانی بوده و بدون وجود آن امکان ساختمان‌سازی باکیفیت وجود ندارد؛ چرا که این محصول باعث چسبیدن مصالح مختلف به یکدیگر شده و باعث مقاوم‌سازی ساختمان می‌شود. سیمان انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع سیمان‌ها ویژگی‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. بر همین اساس شما باید با توجه به نوع نیاز خود به خرید مرغوب‌ ترین سیمان بپردازید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
محمدامین کلوانی جهرمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *