سیمان هرمزگان

فیلـتر

در حال نمایش 8 نتیجه

سیمان هرمزگان

کارخانه سیمان هرمزگان

تولید سیمان یکی فرایندهای مخصوص به خود را دارد که بسیاری از شرکت‌ها در رقابت با یکدیگر سعی در ارائه محصولی باکیفیت و درجه یک می‌کنند تا مشتریان مخصوص خود را به دست آورند.

سیمان هرمزگان نیز یکی از تولید کنندگان انواع سیمان از جمله سیمان سیاه فله است که طرفداران زیادی به دست آورده و با ارائه کالاهای مرغوب و مورد نیاز بازار، توجه بسیاری از پیمان‌کاران را برای خرید سیمان هرمزگان جلب کرده است.

برای خرید انواع سیمان و اطلاع از قیمت سیمان هرمزگان می‌توان به مراجع فروش حضوری و اینترنتی سر زد و محصولات مورد نیاز را با پرداخت هزینه‌ای مناسب به دست آورد.

کارخانه سیمان هرمزگان

این کارخانه در سال 1376 با ظرفیت تولید روزانه معادل 3000 تن کلینکر احداث شد و در سال 1378 ظرفیت آن به دلیل افزایش فروش سیمان هرمزگان به دو برابر افزایش پیدا کرد و خط تولید دوم آن نیز راه‌اندازی شد.

این شرکت در 80 کیلومتری جنوب غربی شهر بندرعباس و در مجاورت آب‌های خلیج فارس قرار گرفته است که ذخایر زیادی از سنگ آهک و مارل، در آن پیدا می‌شود.

از سوی دیگر سیمان هرمزگان، در نزدیکی اسکله‌های مهم حوزه خلیج فارس قرار گرفته که موقعیتی مناسب را برای این شرکت رقم می‌زند.

باید در نظر داشت که این کارخانه سیمان، محصولات تولیدی و آزمایشگاه‌های مجهزی دارد و انواع سیمان باکیفیت را به صورت روزانه تولید و پس از بررسی به بازار، نمایندگی فروش سیمان هرمزگان از جمله خانه سیمان و… عرضه می‌کند.

نحوه تولید سیمان هرمزگان

نحوه تولید.حمل و بسته بندی سیمان هرمزگان در کارخانه

برای تهیه انواع سیمان از جمله سیمان هرمزگان باید از دو ماده اولیه آهک و خاک رس استفاده کرد. این مواد خام در دستگاه‌های آسیاب به حالت پودری در می‌آیند و سپس به درون کوره‌های مخصوص انتقال داده می‌شوند تا فرایند پخت به پایان برسد.

در پایان پخت، سیمان به شکل کلوخه‌هایی که کیلنکر نام دارند در می‌آید که مجددا نیاز به آسیاب پیدا کرده و در نهایت آماده عرضه می‌شوند؛ سیمان باکیفیت بافت نرمی دارد و همین موضوع در قیمت امروز سیمان هرمزگان تاثیر می‌گذارد.

نکات مهم برای خرید انواع سیمان هرمزگان

 برای خرید اینترنتی سیمان هرمزگان و یا خرید حضوری باید به بعضی از نکات توجه ویژه‌ای داشت تا محصولات تهیه شده، کیفیت مطلوبی داشته باشند. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نرم بودن سیمان

 یکی از مواردی که در هنگام خرید انواع سیمان از جمله سیمان سفید باید به آن توجه داشت، نرم بودن بافت محصول است.

 به عبارت بهتر، سیمان‌های نرم از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و در امور ساخت و ساز مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند. به همین دلیل قیمت سیمان هرمزگان امروز با توجه به کیفیتی که ارائه می‌دهد متفاوت است.

چنانچه بافت سیمان دارای زبری باشد باید از خرید آن صرف نظر کنید چراکه این موضوع نشانه‌‍ای از وجود ناخالصی در محصول است و پیمان‌کار را برای ساخت و ساز با مشکل روبرو می‌کند.

بوی سیمان

یکی دیگر از نکات مهم برای تهیه سیمان هرمزگان، بوی آن است. به عبارت بهتر باید قبل از خرید، مقداری از سیمان را برداشته و بو کنید؛ اگر بوس خاک به مشام رسید، یعنی این سیمان کیفیت پایینی دارد.

تازه بودن سیمان 

از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید توجه ویژه‌ای به آن داشت، تازه بودن سیمان است. محصولاتی که مدت زیادی در انبار مانده باشند، حالتی کلوخه‌ای شکل پیدا می‌کنند و بافت آن‌ها سفت می‌شود که این موضوع می‌تواند در قیمت سیمان پاکتی امروز، تاثیر بگذارد.

لازم به ذکر است که انواع سیمان از جمله سیمان سیاه در صورت کهنه بودن، مقاومت خود را از دست می‌دهد و در ساخت سازه تاثیر منفی می‌گذارد.

نحوه شناسایی سیمان مرغوب در هنگام خرید

برای اطلاع از میزان مرغوبیت سیمان هرمزگان و سایر برندها می‌توان مقداری سیمان را درون ظرف آب ریخت. اگر پودر سیمان به سرعت در ظرف آب ته‌نشین شد، کیفیت پایینی دارد و نمی‌توان بر روی مرغوب بودن آن حساب باز کرد.

انواع بسته بندی سیمان هرمزگان

این شرکت محصولات خود را در دو مدل پاکتی و فله‌ای به بازار عرضه می‌کند و هر فرد می‌تواند با توجه به نیاز خود برای خرید هر یک از این موارد اقدام کند.

سیمان پاکتی

سیمان‌های پاکتی در بسته‌بندی‌های استاندارد و متناسب با سیمان تولید می‌شوند. این محصولات معمولا در وزن‌های 25 و 50 کیلوگرمی بسته‌بندی و به دست مصرف کننده می‌رسند. لایه‌های به کار رفته در پاکت سیمان مانع از ورود رطوبت و هوا به درون آن خواهند شد. باید گفت که این موضوع در قیمت سیمان هرمزگان پاکتی تاثیر می‌گذارد.

سیمان فله‌ای

سیمان فله با استفاده از ماشین‌های مخصوص حمل سیمان، به سیلو برده شده و در آن مکان نگهداری می‌شود. این مدل به دلیل نگهداری در سیلو، ماندگاری بیشتری دارد و تولید کننده می‎تواند به مدت سه ماه بدون هیچ مشکلی از این کالای ارزشمند نگهداری کند.

 راه های مقابله با فاسد شدن سیمان هرمزگان

یکی از معتبر ترین برند های سیمان ، کارخانه سیمان هرمزگان است.

سیمان در مجاورت با رطوبت واکنش منفی نشان داده و دچار فساد می‎شود. بنابراین باید دقت داشت که بعد از تهیه سیمان هرمزگان؛ محصول را از عواملی که به فاسد شدن آن منجر می‌شود دور نگه داشت. از جمله روش‌های مقابله با فساد سیمان عبارت‌اند از:

·         استفاده از پلاستیک یا برزنت بر روی ماشین حمل سیمان، به منظور ممانعت از ورود هر گونه رطوب به درون سیمان

·         جلوگیری از پاره شدن یا آسیب دیدن کیسه‌های سیمان در هنگام انتقال محصول از کارخانه به محل مورد نظر

·         قرار دادن کیسه‌های سیمان بر روی سطحی که حداقل 20 سانت از زمین فاصله داشته باشد.

·         عدم تهیه ملات سیمان بیش از حد نیاز (ملات اضافه پس از مدت کوتاهی قابل استفاده نیست و فاسد می‌شود)

·         نگهداری کیسه‌های سیمان پاکتی به دور از دیوارها

·         عدم قرار دادن بیش از 10 کیسه سیمان بر روی یکدیگر

خرید سیمان هرمزگان

یکی از شرکت‌های تولید کننده سیمان که انواع مصالح سیمانی را تولید و به بازار عرضه می‌کند، شرکت سیمان هرمزگان است. این شرکت به دلیل موقعیت مکانی مناسب، جایگاه خوبی در میان مردم پیدا کرده و محصولات مورد نیاز مشتریان را به بازار عرضه می‌کند.

علاقمندان می‌توانند برای خرید سیمان هرمزگان از بورس اقدام کنند؛ باید در نظر داشت که قیمت سیمان با توجه به مرغوبیت آن تعیین می‌شود.

برای خرید و نگهداری از سیمان باید به نکات و عواملی توجه کرد تا پیمان‌کار محصولی باکیفیت تهیه کند؛ همچنین لازم است قبل از خرید از قیمت هر پاکت سیمان هرمزگان اطلاع کسب نمود تا مشکلی دامن‌گیر خریدار نشود.

اطلاعات بیشتر ...