سیمان مارگون

فیلـتر

در حال نمایش 4 نتیجه

سیمان مارگون

یکی از گزینه‌های باکیفیت و متنوع در فروشگاه‌های سیمان، فروش سیمان مارگون است. مواد اولیه سیمان مارگون شامل سنگ آهک، خاک رس و سنگ گچ هستند. سیمان یک محصول معدنی است که با ترکیب این مواد اولیه ساخته می‌شود.

به طور کلی، سنگ آهک و خاک رس به عنوان دو ماده اصلی سیمان شناخته می‌شوند و برای ایجاد واکنش شیمیایی لازم برای تولید سیمان مارگون، با سنگ گچ ترکیب می‌شوند. پس از انجام واکنش شیمیایی، سیمان به صورت پودری یا خمیری تولید می‌شود. قیمت سیمان مارگون با توجه به نوع سیمان و کاربرد آن در بازه متفاوتی قرار می‌گیرد.

 سیمان مارگون

چگونگی ساخت سیمان

تولید سیمان سیاه به چند مرحله تقسیم می‌شود. در مرحله اول، سنگ آهک و خاک رس از معدن استخراج می‌شوند و به محل تولید سیمان مارگون منتقل می‌شوند. در مرحله دوم، سنگ آهک و خاک رس با نسبت دقیقی باهم مخلوط شده و خرد می‌شوند. در این مرحله، به منظور بهبود کیفیت به مواد اولیه ترکیبات دیگری مانند سیلیس (سیلیسیم دی‌اکسید) و آهک (کربنات کلسیم) نیز اضافه می‌شود.

در مرحله بعدی، مخلوط مواد اولیه با آب مخلوط شده و به داخل یک دستگاه خشک‌کن منتقل می‌شود. در این دستگاه، حرارت بالایی به مخلوط داده می‌شود تا آب موجود در آن تبخیر شود و خاک رس و سنگ آهک خشک شوند. در این مرحله، مواد خشک شده به صورت پودری در می‌آیند. در مرحله بعدی یا مرحله آسیاب، مواد خشک شده به داخل آسیاب منتقل می‌شوند و با اضافه کردن سنگ گچ به مخلوط، دوباره آسیاب می‌شوند تا به صورت پودری ریزتر درآیند.

در مرحله نهایی یا مرحله پخت، پودر سیمان مارگون به داخل یک کوره پخت منتقل می‌شود. در این مرحله، حرارت بالایی به مواد داده می‌شود که به واکنش شیمیایی درون آن‌ها می‌انجامد و سیمان مارگون تولید می‌شود. سپس سیمان سرد شده و به صورت پودری بسته‌بندی می‌شود تا برای خرید سیمان مارگون در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی قابل استفاده باشد.

ویژگی‌های فیزیکی سیمان

·        وزن مخصوص

یکی از خصوصیات مهم سیمان تولید شده در کارخانه سیمان مارگون، وزن مخصوص آن است که حدود ۳/۱ تا ۳/۲ گرم در سانتی‌متر مکعب است. این ویژگی باعث می‌شود که سیمان به عنوان یک جزء سنگین در ساختمان‌ها عمل کند و بتواند به عنوان یک پایه قوی برای ساختمان‌ها به کار رود.

·        زمان تنش و خشک شدن

زمان تنش نیز یکی از خواص فیزیکی مهم سیمان مارگون همانند سیمان شمال است. سیمان در مدت ۲۴ ساعت حدوداً 70% و پس از ۷ روز حدوداً 90% از مقاومت نهایی خود را به دست می‌آورد. مهندسان معتقدند زمان واقعی خشک شدن بتن حدود ۲۸ روز به طول می‌انجامد. در این بازه زمانی، سیمان به طور کامل در آب خشک می‌شود و به یک ماده‌ی صلب و قابل اعتماد در ساختمان تبدیل می‌شود.

·        مقاومت سیمان

مقاومت سیمان تولید شده در شرکت سیمان مارگون به فشار، کشش و خمیدگی نیز یکی دیگر از خواص فیزیکی سیمان است. مقاومت سیمان در برابر این پارامترها بستگی به نوع سیمان و ترکیبات آن دارد. قیمت سیمان با توجه به ویژگی‌های فیزیکی متفاوت است. در هر صورت، به دلیل این مقاومت، سیمان به عنوان یک ماده‌ی قوی و پایدار در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های فیزیکی سیمان

انواع سیمان مارگون

·        پرتلند سیمان:

سیمان پرتلند مارگون یکی از انواع سیمان است که با ترکیب کلینکر پرتلند (C3A، C4AF، C3S، و C2S) با عناصری مانند گچ، آهک و خاک رس به دست می‌آید. این نوع سیمان مارگون به دلیل خصوصیاتی مانند قابلیت رسوب‌گذاری و خشک شدن سریع، برای ساخت مصالح ساختمانی مانند بتن، ماسه و سنگ مصنوعی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که قیمت سیمان مارگون در بورس کالا تعیین می‌شود.

·        غیر پرتلند سیمان:

این نوع سیمان مارگون شامل سیمان‌های منبسط، سیمان‌های بازیابی شده و سیمان سفید است. سیمان منبسط به دلیل خصوصیاتی مانند نفوذپذیری کمتر در برابر آب، برای ساخت سدها و تونل‌ها استفاده می‌شود. سیمان بازیابی شده از طریق بازیافت مواد ساختمانی به دست می‌آید و برای ساخت محصولات ساختمانی مانند قطعات بتنی و سنگ مصنوعی استفاده می‌شود و در نهایت، سیمان سفید مارگون که از مواد خاکی سفید به دست می‌آید، برای ساخت عناصر دکوراتیو و سازه‌هایی که نیاز به رنگ سفید دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت سیمان سفید نسبت به سیمان سیاه با توجه به فرایند ساخت پیچیده و طولانی‌تر بالاتر است.

انواع سیمان مارگون

ویژگی‌های سیمان خوب

·        مقاومت بالا در برابر فشار:

سیمان باید تحمل فشار بالایی را داشته باشد تا بتواند به عنوان یک ماده ساختمانی کارآمد عمل کند. با توجه به مقاومت بالای محصول، سیمان مارگون قیمت مناسبی دارد.

·        پایداری حرارتی:

سیمان پاکتی باید پایداری حرارتی مناسبی داشته باشد تا بتواند در شرایط حرارتی مختلف قابل استفاده باشد.

·        مقاومت بالا در برابر خوردگی:

سیمان مارگون یاسوج باید مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشد، زیرا تماس با مواد شیمیایی مختلف در محیط ساختمان ممکن است سبب خوردگی سطح سیمان شود.

·        رنگ یکنواخت:

سیمان مارگون باید دارای رنگ یکنواخت باشد تا در نهایت پس از استفاده در ساختمان، زیبایی و تناسب مناسبی با دیگر مواد ساختمانی داشته باشد.

·        ظاهری خشک و قابل جذب آب مناسب:

سیمان باید دارای ظاهری خشک و قابل جذب آب مناسب باشد تا بتواند به صورت مؤثر در ساختمان استفاده شود.

چگونه سیمان غیر قابل مصرف را تشخیص دهیم؟

·        رطوبت:

سیمان خشک باید به شکل پودری باشد، اگر سیمان دارای رطوبت یا خیسی است، این نشانه‌ای از تغییر شکل و از دست دادن قابلیت استفاده آن است.

·        رنگ:

رنگ سیمان مارگون باید سفید یا خاکستری باشد. سیمانی که رنگ آن با رنگ استاندارد مطابقت ندارد، ممکن است غیر قابل مصرف باشد.

·        تاریخ تولید:

برای خرید اینترنتی سیمان مارگون بهتر است که تاریخ تولید آن بررسی شود. سیمان مارگونی که برای مدت طولانی ذخیره شده است، ممکن است کیفیت آن کاهش یابد و غیر قابل مصرف باشد.

·        قیمت

قیمت سیمان ساوه یا مارگونی که از حالت معمول پایین‌تر باشد می‌تواند نشانه ناکارآمد بودن محصول باشد.

·        خلوص:

خلوص سیمان باید بالا باشد. اگر سیمان دارای ذرات خارجی است، ممکن است در کاربردهای ساختمانی ناسالم باشد.

خرید سیمان پاکتی مارگون از خانه سیمان

خرید سیمان مارگون از خانه سیمان

سیمان مارگون یکی از مهم‌ترین مواد ساختمانی است که در بسیاری از صنایع ساختمانی و عمرانی به کار می‌رود. خواص فیزیکی سیمان مارگون شامل ویژگی‌هایی هستند که در تولید بتن، آجر، پوشش دیواری، پوشش کف و سایر مصارف ساختمانی بسیار مهم هستند.

قیمت سیمان مارگون امروز را باید به صورت لحظه‌ای در سایت خانه سیمان بررسی کرد. استان کهگیلویه و بویراحمد، ۶۵ کیلومتری یاسوج (به‌طرف سمیرم)، شهرستان مارگون، آدرس کارخانه سیمان مارگون است. برای تهیه این محصول می‌توانید از طریق سایت ما اقدام کنید.

سوالات متداول

آیا امکان خرید اینترنتی سیمان مارگون وجود دارد؟

با توجه به اینکه سایت خانه سیمان به تمام نقاط ایران ارسال دارد و با توجه به اینکه بهترین و متنوع ترین سیمان ها را موجود دارد، شما میتوانید خرید سیمان مارگون خود را بصورت اینترنتی از خانه سیمان انجام دهید.

آدرس کارخانه سیمان مارگون کجاست؟

استان کهگیلویه و بویراحمد، ۶۵ کیلومتری یاسوج (به‌طرف سمیرم)، شهرستان مارگون

اطلاعات بیشتر ...