سیمان غرب

فیلـتر

در حال نمایش 6 نتیجه

سیمان غرب

سیمان سیاه فله غرب

شرکت سیمان غرب سهامی، از توابع شرکت سیمان فارس و خوزستان است. این شرکت در سال 1353 به صورت رسمی در کرمانشاه تاسیس شد و در سال 1356 به بهره‌برداری رسید. سیمان غرب کرمانشاه، با برخورداری از تیم کنترل کیفی مجرب و باتوان، محصولاتی با عالی‌ترین کیفیت در سطح کشور به تولید می‌رساند. خرید سیمان غرب درب کارخانه در انواع: سیمان فله، سیمان غرب تیپ 5، سیمان غرب تیپ 2، سیمان غرب فله و سایر انواع سیمان‌ها امکان پذیر است.

انواع سیمان غرب کرمانشاه

سیمان‌ها در انواع مختلف، از ترکیبات مشخصی تشکیل می‌شوند. تغییرات درصد این ترکیبات منجر به دسته‌بندی‌های گوناگون انواع سیمان می‌شود. مواد پایه انواع سیمان شامل: آهک، سیلیس، آلومین و اکسید آهن است. تغییر در درصد مواد اولیه می‌تواند ویژگی‌هایی مانند: کم حرارتی، دیرگیری، ضد سولفات، مقاومت بالا و بسیاری موارد دیگر را در انواع سیمان تغییر دهد. سیمان به صورت کلی در دسته‌بندی زیر قرار خواهد گرفت:

·         تیپ 1: سیمان پرتلند معمولی

·         تیپ 2: سیمان پرتلند اصلاح شده .

·         تیپ3: سیمان پرتلند زود سخت شونده .

·         تیپ 4: سیمان پرتلند با حرارت کم .

·         تیپ 5: سیمان پرتلند ضد سولفات

لازم به ذکر است؛ تولید سیمان در تیپ‌های 1 و 2 و 5 صورت می‌گیرد و فروش سیمان غرب در انواع دیگر به صورت سفارشی انجام می‌شود. همچنین سایر سیمان‌های ویژه، مانند سیمان سفید که در ملاتها و اندودهای سیمانی و تزئینی بتن‌های نمایان به کار می‌رود؛ و همچنین سیمان سیاه که اکثراٌ در پی‌ریزی ساختمان‌ها، تیرچه بلوک، دیوارچینی، نصب کاشی و سرامیک، زیرسازی نمای بیرون و داخل کاربرد دارد.

باربری سیمان غرب

باربری سیمان غرب به دو روش پاکتی و فله صورت می‌گیرد. پیشتر اشاره کردیم، سیمان به طور معمول در تیپ‌های 2و5و1 تولید می‌شوند و در زمان صادرات سایر انواع، نیاز به پذیرش سفارش از سمت مشتریان است. سیمان پاکتی نسبت به سیمان فله یا سیمان سیاه فله، محبوبیت و فروش کمتری دارد. بنابراین قیمت سیمان پاکتی غرب بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

مزایا و معایب انواع سیمان

کارخانه سیمان غرب و حمل و نقل سیمان در کارخانه

پیش از خرید سیمان غرب کرمانشاه، باید نسبت به کاربرد، مزایا و معایب آن دانش کافی را به دست آورید. در اینجا به بررسی هر نوع سیمان به صورت جدا خواهیم پرداخت.

سیمان پرتلند

سیمان پرتلند از مزایایی نظیر: وکنش کم با آب، مقاومت بالا در برابر صدمات محیطی، حمله سولفات‌ها و کلریدها، مقاومت پایدار 90روزه، مقاوم در برابر تخریب، دارای خاکستر فلزی در ترکیب، مقاوم در برابر سفیدک و شوره و مقرون به صرفه برخوردار است. اما در کنار این مزایا، معایبی چون: مقاومت فشاری پایین، حساس به استفاده از متریال باکیفیت، نیازمند اجرای تخصصی، امکان فرسایش در مجاورت هوا و هوازدگی را نیز دارد.

سیمان آمیخته

به طور کلی، سیمان آمیخته همانطور که از نامش پیداست؛ با مواد مختلفی ترکیب شده است. ترکیبات سیمان آمیخته شامل: پوزولان و آهک می‌شود. مزیای سیمان آمیخته در زیر قرار گرفته:

·         کمک به بالارفتن مقاومت بتن

·         مقاومت و تراکم در برابر مواد شیمیایی

·         نفوذناپذیری

·         مقاوم در برابر یخ

·         احتمال کم ترک خوردگی سطح بتن

·         محافظت در برابر عوامل خورنده

معایب به کارگیری سیمان آمیخته نیز به ترتیب زیر است:

·         کمبود مقاومت در برابر فرسایش و هوازدگی

·         کاربرد در بتن‌ریزی‌های گسترده

·         کمبود مقاومت فشاری

بررسی قیمت سیمان غرب کرمانشاه

نمای کامل از کارخانه سیمان غرب

قیمت سیمان پاکتی، در سال 1400 به 105 تومان در هر کیلوگرم رسید. به این معنی است که هر کیسه سیمان 50 کیلویی به قیمت 25 هزار تومان به فروش رسیده است. بنابر آمارها، سال گذشته در همان سال مجموعاٌ 47 درصد سیمان پاکتی در قیمت پایه معامله شدند.

خرید سیمان غرب

قیمت سیمان غرب امروز، با در نظر گرفتن تفاوت قیمت در انواع آن بین بازه 800 هزار تا 12 میلیون تومان قرار دارد. هرچند خرید سیمان سامان غرب را باید روزانه بررسی کنید.  خرید سیمان از خانه سیمان، امکان خرید سیمان غرب در تهران را به راحتی برای شما مهیا خواهد کرد. قیمت سیمان غرب تیپ2، به دلیل محبوبیت و کاربرد گسترده بسیار بیشتر از سایر انواع سیمان است.

اطلاعات بیشتر ...