سیمان دشتستان

فیلـتر

در حال نمایش 2 نتیجه

سیمان دشتستان

امروزه از سیمان برای مکان‌ها و مقاصد مختلفی استفاده می‌شود. سیمان یک پودر معدنی است که هم در کارهای عمرانی هم در کارهای مهندسی مورد استفاده است. راه‌های مختلفی برای تهیه این وسیله وجود دارد و به دو صورت حضوری یا آنلاین می‌توان این ماده را خریداری کرد سیمان به انواع و مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به خاکستر پرتلند، سیمان کوره‌بلند،  پرتلند یا مخلوط، سیمان پوزولان-آهک اشاره کرد.

خانه سیمان یکی از مراکز مهم خرید و فروش این سیمان دشتستان است. این مجموعه دارای انواع سیمان پاکتی و موارد دیگر است. همچنین می‌توانید سیمان پاکتی 50 کیلیویی دشتستان را هم از این مجموعه و از طریق راه‌های موجود خریداری کنید. اگر قصد خرید این وسیله را دارید باید ابتدا به خوبی با انواع آن، ویژگی هر کدام از مدل‌های آن آشنا باشید تا یک خرید به‌صرفه داشته‌باشید.

در ادامه درباره جوانب مختلف انواع این وسیله  و تمام آن چیزی که باید برای آشنایی با آن بدانید به شما می‌گوییم.

کاربرد سیمان دشتستان

سیمان چیست؟

سیمان یکی از پودرهای معدنی آسیاب شده‌است که به رنگ خاکستری است. سیمان جز مواد چسباننده‌ای است که کار در ساخت‌وسازهای عمرانی و مهندسی را انجام می‌دهد.

سیمان از موادی هم‌چون سنگ آهک، خاک‌رس و مارن ساخته می‌شود. ماده ترکیب‌شونده با سیمان آب است. سیمان در دو حالت هوا و زیر آب سفت می‌شود و بعد از سفت شدن به حالت خود باقی می‌ماند.

اساس طبقه‌بندی سیمان‌ها بر اساس مقاومت اولیه و نهایی و ترکیب آن‌هاست. از انواع مختلف سیمان هم می‌توان به سیمان کلینر و کامپوزیتی اشاره‌کرد که هر کدام برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند. برای تغییر ویژگی‌های سیمان از مواد افزودنی استفاده می‌کنند.

تاریخچه سیمان

این وسیله از ابتدای تمدن بشری در کنار انسان‌ها وجود داشته و شکل‌های مختلفی داشته‌است. از انواع و مدل‌های قدیمی‌تر سیمان می‌توان به خاکسترهای آتشفشانی، گچ سوخته، سفال خردشده و موارد دیگر اشاره‌کرد.سیمانی که امروزه برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد مورد آزمایش و بررسی‌های زیادی قرار گرفته‌است.

از گونه‌های مدرن و به‌روز آن  توان به سیمان خاکستر پرتلند، سیمان کوره‌بلند،  پرتلند یا مخلوط، سیمان پوزولان-آهک و موارد دیگر را نام برد.

مواد اولیه تشکیل‌دهنده سیمان

مواد اولیه سازنده آن را می‌توان هشت مورد دانست که عبارتند از آهک، سیلیکا، آلومینا، مگنزیا، اکسیدآهن، سولفات کلسیم، سولفور تری اکسید و آلکالین. این مواد در شکل دادن به ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی سیمان را معین می‌ کنند. تغییر در میزان هر کدام از این هشت مورد، ویژگی‌های کلی سیمان و کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کاربردهای سیمان پاکتی

مدل‌های مختلف این ماده از جمله سیمان پاکتی کارکردهای مختلفی دارند و در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        ساخت چاه، تیرچراق‌برق و جاده

·        ساخت پل، سد، تونل، فانوس دریایی

·        استفاده در بتن برای ساخت کف و سقف

·        افزایش مقاومت سازه در آب

برای اینکه سیمان پاکتی که خریداری می‌کنید کیفیت بالا و قیمت مناسبی داشته‌باشد باید آن را از یک نمایندگی رسمی و معتبر خریداری کنید.

سیمان پاکتی دشتستان

خواص فیزیکی سیمان پاکتی

از خواص فیزیکی انواع این مواد از جمله سیمان پاکتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        نرمی(شامل ذرات سیمان است.)

·        سلامت(به معنی توانایی سیمان در هنگام سفت شدن و میزان جمع‌شدگی آن است.)

·        روانی(میزان جریان‌پذیری سیمان پاکتی است.
)

·        استحکام(به سه دسته استحکام فشاری، کششی و خمشی تقسیم می‌شود.)

·        افت حرارتی

·        چگالی توده‌ای

·        حرارت هیدراتاسیون

برای داشتن یک سیمان خوب و با کیفیت باید به تمامی خواص فیزیکی آن توجه شود تا در هنگام استفاده از سیمان برای اهداف مختلف به مشکل برنخورید. تغییر در هر کدام از این بخش‌ها منجر به کاهش کیفیت این ماده می‌شود.

صنایع تولید سیمان در جهان

بر اساس گزارشاتی که در سال‌های اخیر منتشر شده سه تولیدکننده برتر این پودر معدنی در جهان آمریکا، چین و هند هستند. کشور چین سالانه حدود 45 درصد از کل تولید سیمان در دنیا را در اختیار دارد.

به دلیل غیربازیافت بودن این ماده، مصرف آن رو به افزایش و فزونی است. یکی از نشانه‌های مهم پیشرفت در کشورهای آسیا و اروپای شرقی میزان تولید این ماده است. طبق آن‌ چه سازمان‌های جهانی مربوطه منتشر کرده‌اند نزدیک به 2273 کارخانه مشغول به تولید انواع و مدل‌های مختلف آن هستند.

ایران هم یکی از کشورهای موفق در زمینه تولید ای پودر معدنی است و در جایگاه سوم جهان در زمینه تولید این ماده است. از کشورهای موفق در زمینه تولید این ماده می‌توان به کشورهای مناطق آسیایی و آفریقایی اشاره‌کرد.

خرید سیمان پاکتی دشتستان

برای خرید سیمان پاکتی دشتستان و آگاهی از قیمت سیمان سیاه و قیمت سیمان سفید می‌توانید به سایت سیمان دشتستان مراجعه کنید. با مراجعه به سایت این مجموعه می‌توانید محصول موردنظر خود را با قیمت مناسب و خیلی زود در محل موردنظر خود دریافت کنید.

شرکت سیمان دشتستان به تجربه زیاد در زمینه ارائه خدمات مربوط به خرید سیمان دشتستان و فروش سیمان دشتستان یکی از گزینه‌های خوب برای خرید شماست. در این مجموعه شما می‌توانید انواع سیمان از جمله سیمان پاکتی را  با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه و خریداری کنید. برای آگاهی از قیمت سیمان سفید و قیمت سیمان سیاه می‌توانید با شماره‌های خانه سیمان دشتستان تماس بگیرید.

سیمان درجه یک دشتستان

جمع‌بندی

در این مقاله ما درباره یکی از مصالح مهم ساختمانی یعنی سیمان صحبت کردیم. گفتیم که از هشت ماده اصلی شامل آهک، سیلیکا، آلومینا، مگنزیا، اکسیدآهن، سولفات کلسیم، سولفور تری اکسید و آلکالین ساخته می‌شود. از این ماده در ساخت سازه و بنا، تیر چراق برق و موارددیگر استفاده می‌شود.

همچنین از کشورهای اصلی تولیدکننده این وسیله می‌توان کشورهای چین، آمریکا و هند را نام برد. کشورهای آسیایی و آفریقایی هم در تولید آن نقش مهم در جاهان دارند. میزان تولید آن در هر کشوری می‌تواند نشان‌دهنده درجه پیشرفت یک کشور باشد. کشور ایران هم در جایگاه سوم کشورهای جهان در زمینه تولید این مصالح ساختمانی است. این وسیله خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی دارد که تغییر در هر جز آن کیفیت سیمان را دچار تغییرات مهمی می‌کند. شرکت سیمان دشتستان یکی از مراکز تولیدکننده مهم این مصالح ساختمانی است. پیش از خرید این قطعه برای مقاصد مختلف خود سعی کنید با یک فرد متخصص و آگاه در زمینه انواع سیمان مشورت کنید تا یک خرید خوب داشته باشید و بودجه شما هدر نرود.

اطلاعات بیشتر ...