سیمان خوزستان

فیلـتر

در حال نمایش 4 نتیجه

سیمان خوزستان

کارخانه سیمان خوزستان

آمارگیری پرفروش‌ترین شرکت‌های تولیدکننده سیمان کشور در سال 1390، سیمان خوزستان را در صدر جدول نشان می‌دهد. سیمان فارس با فروش بیش از ده هزار میلیارد ریال، پرسودترین شرکت تولید کننده برای خریداران سیمان خوزستان در بورس است. در ادامه با انواع سیمان خوزستان، مزیت‌ها و قیمت آن خواهیم پرداخت.

انواع سیمان خوزستان

سیمان به دو نوع پرتلند و غیرپرتلند تقسیم می‌شود. سیمان غیرپرتلند، تشکیل شده از انواع مواد پلیمری، قیر، آهک و گچ هستند. اما سیمان پرتلند در پنج تیپ قرار می‌گیرند. این پنج تیپ به ترتیب شامل:

1.          تیپ 1: سیمان پرتلند معمولی

2.          تیپ2: سیمان پرتلند اصلاح شده

3.         تیپ3: سیمان پرتلند زود سخت شونده

4.         تیپ4: سیمان پرتلند با حرارت کم

5.        تیپ5: سیمان پرتلند ضدسولفات

عمده اختلاف در تولید انواع سیمان پرتلند، در مواد اولیه و درجه حرارت کوره در زمان تولید آن است. در تمام پنج تیپ، تجهیزات لازم و خط تولید به صورت مشابه به کار می‌روند. سیمان خوزستان کامل‌ترین و بزرگ‌ترین خط تولید سیمان در کشور است. بنابراین در ادامه به بررسی قیمت سیمان و مزیت‌های آن نسبت به سایر برندهای سیمان خواهیم پرداخت.


 

تفاوت سیمان پاکتی و فله

سیمان خوزستان در دسته‌بندی سیمان فله و سیمان پاکتی قرار می‌گیرد. عمده تفاوت این دسته‌بندی در قیمت خرید آنهاست. با این حال از سری مزایای سیمان خوزستان فله را به صورت کلی در زیر آورده‌ایم:

·         انتقال راحت‌تر سیمان فله بدون نیاز به نیروی انسانی

·         ماندگاری بیشتر سیمان فله در مقایسه با سیمان خوزستان پاکتی

·         مصرف سیمان فله از همان بدو انتقال

·         عدم وجود ضایعات و هدر رفت ناشی از پارگی کیسه

·         دارای سیلو عایق هوا و تضمین کننده مشخصات کارخانه تولید کننده

سیمان خوزستان پاکتی

سیمان پاکتی خوزستان

در زمان بسته‌بندی سیمان به دو شکل پاکتی و فله به خریدار عرضه می‌شود. سیمان پاکتی، در پاکت‌های استاندارد راهی بازار شده و مطابق این استاندارد، وزن پاکت‌ها حدود 25 تا50 کیلوگرم و حداقل دارای سه لایه کاغذی برای جلوگیری از ورود رطوبت هستند. اطلاعات شامل: وزن پاکت، تاریخ تولید، تولید کننده، علامت تجاری شرکت و نوع سیمان بر روی این پاکت‌ها باید درج شوند.

سیمان خوزستان فله

سیمان خوزستان به صورت فله، بارگیری شده و توسط ماشین مخصوص حمل می‌شود. در نهایت این ماشین بار خود را به سیلوهای ذکر شده، تخلیه می‌کند. روش تخلیه به صورت، مکشی است. به گونه‌ای که لوله رابط به سیلو، با افزایش فشار و برقراری جریان هوا در لوله، باعث انتقال ذرات سیمان به شکلی سیال به داخل سیلو کارگاه خواهد شد.

خرید سیمان خوزستان

مواد اولیه تشکیل دهنده سیمان به صورت کلی، شامل: آهک، صدف، سنگ آهن و خاک رس می‌شود. برای بررسی قیمت سیمان خوزستان، در سومین دسته‌بندی انواع سیمان خوزستان، سیمان سفید و سیمان سیاه را به صورت جداگانه قرار می‌دهیم.

سیمان سفید علاوه بر مواد اولیه، میزان مواد تشکیل دهنده با غلظت کمتر ولی مشابه با سیمان سیاه دارد. این مواد اولیه در سیمان سیاه شامل: آهن، منگنز، کروم و منیزیم استفاده شده هستند. برای خرید سیمان فارس خوزستان، برخورداری از مجموع اطلاعات ذکر شده، ضروری است. در غیر این صورت متوجه تمایز این سیمان با سایر سیمان‌های تولید شده در کشور نخواهید شد. یکی از ویژگی‌های شرکت سیمان فارس، خرید اینترنتی سیمان خوزستان است. شما می‌توانید در هر زمان تنها با ثبت سفارش از طریق سایت شرکت یا با کمک نمایندگی سیمان تهران، سیمان خوزستان را با بالاترین کیفیت خریداری کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سیمان خوزستان

سیمان فارس، به دلیل وجود مجموع دلایلی، به صورت روزانه قیمت گذاری می‌شود. بنابراین بسیار مهم است، پیش از خرید، قیمت امروز سیمان خوزستان را جستوجو نمایید. از جمله این دلایل می‌توان به درجه سیمان، تاریخ تولید، بافت سیمان و … اشاره کرد. همانطور که مشاهد کردید تاریخ تولید از عوامل تاثیرگذار بر قیمت سیمان در خوزستان است.

همچنین لازم به ذکر است، سیمان خوزستان در بورس نیز به صورت فعال قابل خریداری و سهام آن سود قابل ملاحظه‌ای دارد. پرفروش‌ترین انواع سیمان خوزستان شامل سیمان پوزولانی و سیمان خوزستان تیپ 5 می‌شوند. این دو نوع سیمان سود خوبی به مشتریان عرضه کرده‌اند.

خرید سهام سیمان خوزستان

سود پیشرو شرکت سیمان خوزستان به صورت تعدیل شده، در سال 99، با فرض تقسیم 84درصد آن به صورت نقدی ؛ 3.5 برآورد شده است. بنابراین برای سرمایه گذاری، سیمان فارس گزینه مناسبی جهت سوددهی خواهد بود. همچنین ارزش (P/E)این شرکت 5 و سهام شناور آن 36درصد است.

قیمت تمام خرید سیمان خوزستان
همانطور که گفتیم، قیمت سیمان خوزستان به تاریخ آن وابستگی بسیاری دارد. با این وجود می‌توانیم حدود آن را با کمک بورس و انتظارات شرکت‌های واسطه فروش سیمان فارس اعلام کنیم. این مبلغ با توجه به نوع سیمان خوزستان بین بازه‌های 400 هزار و 4 میلیون تومان قرار می‌گیرد. برای مثال قیمت سیمان خوزستان تیپ5، در بالاترین رده فروش قرار دارد و حدود 4 میلیون تومان است.

               

اطلاعات بیشتر ...