سیمان خاش

فیلـتر

در حال نمایش 4 نتیجه

سیمان خاش

کارخانه سیمان خاش

سیمان ماده‌ای پودری و نرم است که اکثرا به رنگ سیاه و خاکستری موجود است. سیمان دارای خاصیت چسبندگی است و مانند یک چسب عمل می‌کند و مصالح را در ساختمان سازی به یکدیگر متصل می‌کند.

سیمان علاوه بر چسباندن ماسه و مصالح به یکدیگر، عملکردهای دیگری نیز دارد. برای مثال تشکیل توده‌های متراکم، پر کردن فضاهای خالی بین شن و ماسه و مصالح،از دیگر عملکردهای سیمان است.

در صنعت ساختمان سازی بیشتر از دو نوع سیمان استفاده می‌شود:

1- سیمان‌های هیدرولیکی:

سیمان‌هایی که در ترکیب با آب و هوا به ماده‌ای سفت و سخت تبدیل می شوند و در نتیجه در برابر آب مقاوم هستند و متلاشی نمی‌شوند. سیمان‌های پرتلند از نوع سیمان‌های هیدرولیکی هستند؛ که خود دارای تیپ‌ها و انواع متفاوت‌اند.

2- سیمان‌های غیرهیدرولیکی:

این سیمان‌ها برای سفت شدن نیاز به ترکیب شدن با آب‌ها ندارند. سیمان‌های آهکی و سنگ گچ‌ها دو نوع رایج از سیمان‌های غیر هیدرولیکی هستند.

با توجه به اهمیت و کارایی بالای سیمان در ساختمان سازی، کارخانه‌های زیادی در کشور در حال فعالیت و تولید سیمان در انواع مختلف هستند. یکی از این کارخانه‌ها، کارخانه سیمان خاش است که در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در رابطه با این کارخانه سیمان خواهیم داد.
قیمت سیمان، قیمت سیمان خاش و راه‌های خرید سیمان مطالبی هستند که در ادامه مطلب به طور مفصل و کامل بررسی می‌کنیم.

کارخانه سیمان خاش

شرکت سیمان خاش

شرکت سیمان خاش با قدمت‌ترین کارخانه تولید سیمان در جنوب شرقی ایران است. این کارخانه در سال ۱۳۷۴ به بهره برداری رسیده و در سال ۱۳۷۷ تبدیل به یک شرکت سهامی عام گردید و از سال ۱۳۸۱ در بورس فعالیت دارد.
شرکت سیمان خاش با اینکه در یکی از مناطق و نقاط کمتر توسعه یافته قرار دارد، اما توانسته با یک برنامه هدفمند با افزایش ظرفیت تولید خود، سیمان خاش را در کشور و حتی خارج از کشور به فروش برساند. سیمان خاش صادراتی کیفیت بالایی دارد و به همین دلیل در کشورهای همسایه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارخانه سیمان خاش علاوه بر تولید سیمان مورد نیاز کشور و اشتغال‌زایی برای اهالی شهرستان خاش، سعی بر آن داشته که مانند یک دانشگاه کاربردی عمل کند و با پرورش نیروهای متخصص، به صنعت تولیدی سیمان در کشور و کارخانه‌های دیگر نیز کمک کند.

این کارخانه برای تولید سیمان در خاش با کمک گرفتن از نیروهای متخصص و بومی و استفاده از معادن خود در دامنه کوه تفتان به وسیله بروزترین تجهیزات و با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا توانسته است انواع سیمان‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها و طرح‌های عمرانی را با بالاترین کیفیت تولید کند.

محصولات کارخانه سیمان خاش

سیمان انواع و تیپ‌های متفاوتی دارد و هر کارخانه با توجه به تجهیزاتش توانایی تولید برخی از آن‌ها را دارد. کارخانه سیمان خاش با توجه به امکاناتش محصولات زیر را تولید می‌کند که عبارتند از:

سیمان پرتلند تیپ 425-1

 این تیپ سیمان در همه جا کاربرد دارد. این سیمان مقاومت بالایی داشته و به همین دلیل در مکان‌هایی که نیاز به مقاومت اولیه بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
این سیمان در برابر خوردگی کلر مقاومت پایینی دارد و در جاهایی که در معرض سولفات قرار میگیرند بهتر است از این سیمان استفاده نشود.

سیمان پرتلند تیپ ۲

سیمان اصلاح شده‌ای است که بر اساس تغییراتی در مواد اولیه سیمان تولید می‌شود و نتیجه این تغییرات، بهینه‌سازی و تولید سیمان با کیفیت بالاتری است.

سیمان تیپ دو مقاومت مکانیکی در حد سیمان پرتلند معمولی دارد و خاصیت نیمه ضد سولفاتی به آن اضافه شده‌است. درست است که خاصیت ضد سولفاتی دارد ولی برای محیط‌هایی که حملات سولفاتی آن زیاد است کاربرد ندارد.

قیمت سیمان خاش تیپ ۲ بر اساس نوع خرید شما که سیمان فله‌ بخرید یا پاکتی متفاوت است.

سیمان پرتلند تیپ ۳

بازدید دانشجویان از کارخانه سیمان خاش

این سیمان نسبت به سایر سیمان‌ها دانه‌های ریزتری دارد. این سیمان در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به مقاومت اولیه بالا و باز شدن سریع قالب‌ها دارند.
تغییرات اعمال شده در این سیمان باعث شده که در مناطق سردسیر بیشتر کاربرد داشته باشد.
 

سیمان پرتلند پوزولانی

تولید عمده سیمان خاش مربوط به این نوع سیمان است. در هر موردی که می‌خواهید از سیمان پرتلند تیپ ۱ و تیپ ۲ استفاده کنید سیمان پرتلند پوزولانی، یک جایگزین مناسب برای آن‌هاست.

 
سیمان پرتلند پوزولانی ویژه

به خاطر ترکیبات این سیمان، سیمان پرتلند پوزولانی ویژه را می‌توانید در محیط هایی که احتمال خطر سولفاتی شدن وجود دارد به جای سیمان تیپ ۵ استفاده کنید.
در هرجا که سیمان‌های تیپ ۱، ۲، ۴ و ۵ کاربرد دارند، این سیمان نیز کاربردی است و از جمله ویژگی‌های این سیمان، مناسب‌تر بودن قیمت آن در مقایسه با سیمان تیپ ۴ و تیپ ۵ است.
شما می‌توانید این سیمان را به قیمت روز سیمان خاش خریداری کنید.

 
پودر طبیعی پوزولان

از دیگر محصولات تولیدی کارخانه سیمان خاش، پودر طبیعی پوزولان را می‌توان نام برد.
 پوزولان‌ها اغلب در جوار آتشفشان‌ها تشکیل می‌شوند که یکی از منابع موجود آن در ایران دامنه‌های کوه تفتان می‌باشد.

 
سیمان بلین بالا

آخرین محصول این کارخانه، سیمان بلین بالا است. این سیمان با تغییرات در سیمان‌های پوزولانی ویژه تولید می‌شود. از مزیت این سیمان می‌توان به افزایش چشمگیر مقاومت کوتاه مدت آن اشاره کرد.  
 

خرید و فروش سیمان خاش

روتور سیمان خاش

اگر قصد خرید سیمان خاش را دارید ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید سیمان را پاکتی خریداری کنید یا خرید عمده سیمان خاش را در نظر دارید.
شما می‌توانید سیمان خاش را به صورت فله‌ای و به قیمت سیمان خاش درب کارخانه تهیه و استفاده کنید.
اگر قصد خرید سیمان پاکتی را دارید، شرکت سیمان خاش امکان خرید اینترنتی سیمان خاش را نیز برای شما ایجاد کرده تا علاوه بر سیمان فله‌ای بتوانید سیمان پاکتی را بدون واسطه و به قیمت سیمان پاکتی ۵۰ کیلویی امروز خریداری کنید.
شما علاوه بر خرید اینترنتی سیمان می‌توانید سیمان را از مصالح فروشی‌های سطح شهر نیز تهیه کنید و با اطلاع از قیمت سیمان سیاه پاکتی ۵۰ کیلویی امروز می توانید خریدی مطمئن با قیمت مناسب از آن‌ها داشته باشید. 

سیمان مرغوب خاش

سیمان انواع و تیپ‌های مختلفی دارد که شرکت سیمان خاش توانسته برخی از آن‌ها را با استفاده از منابع و معادن خود سیمان باکیفیتی را تولید و صادر کند.

یکی دیگر از انواع سیمان که شاید شما به آن نیاز داشته باشید سیمان سفید است. قیمت سیمان سفید نسبت به سیمان سیاه بالاتر بوده و شما می‌توانید سیمان سفید سایر کارخانه‌ها را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

خرید اینترنتی سیمان به شما امکان مقایسه قیمت‌ها را می‌دهد؛ برای مثال شما می‌توانید قیمت سیمان پاکتی ۵۰ کیلویی خاش را با قیمت سیمان پاکتی ۵۰ کیلویی امروز اصفهان مقایسه کنید و بعد از آن با اطمینان بیشتر، خرید خود را انجام دهید.

اطلاعات بیشتر ...