سیمان بجنورد

فیلـتر

در حال نمایش 11 نتیجه

سیمان بجنورد

عکس دسته جمعی کارکنان کارخانه سیمان بجنورد

یکی از مصالح مهم و اصلی برای ساخت خانه‌ها، پل‌ها، سدها و… پودر خاکستری رنگی به نام سیمان است.
بنابراین با توجه به اهمیت سیمان برای ساخت‌وساز، شرکت‌ها و کارخانه‌های بی‌شماری از جمله شرکت سیمان بجنورد، سیمان سفید مشهد و… در سطح کشور ساخته شده و فعالیت می‌کنند تا علاوه بر تامین سیمان کشور، صادرات سیمان نیز داشته باشند.
سیمان دارای انواع مختلف و تیپ‌های متفاوتی است که بسته به نوع شرایط و هدف مصرف باید بهترین آن را انتخاب کنید. این تنوع در سیمان باعث شده تا هر کارخانه بر اساس تجهیزاتش چند نمونه خاص از سیمان را تولید کند.

در ادامه مطلب درباره‌ی سیمان و نحوه‌ی تولید آن، انواع سیمان، خرید و فروش سیمان بجنورد، قیمت سیمان سفید و قیمت سایر سیمان‌ها توضیح خواهیم داد.

ترکیب شیمیایی اصلی سیمان چیست؟

بیشتر درصد ترکیب مواد اصلی سیمان پرتلند را 4 ماده‌ی معدنی تری کلسیم سیلیکات، دی کلسیم سیلیکات، تری کلسیم آلومینات و تری کلسیم آلومینو فریت تشکیل می‌دهند.
ترکیبات دیگری که سیمان را تشکیل می‌دهند مثل سولفات‌های قلیایی، MgO و… در مراحل تولید آن است که حاصل و اضافه می‌شوند.

این 4 ماده اصلی نقش‌های مهم و کلیدی را در فرآیند هیدراسیون ایفا می‌کنند تا ماده از یک سیمان پودری خشک به یک چسب قوی سیمانی تبدیل شود.

نحوه تولید سیمان

ترکیب سیمان پرتلند با آب، خمیری را تشکیل می‌دهد که این خمیر در کنار شن و ماسه تبدیل به بتن‌های سفت و سخت می‌شود.
بنابراین سیمان پرتلند که اولین بار توسط جوزف آسپدین در قرن 19 ساخته شد از اصلی‌ترین و مهمترین اجزای بتن است.

تولید سیمان چند مرحله دارد که عبارتند از:

●      مواد اولیه:

سنگ آهک و خاک رس معمولا از مواد اولیه تولید سیمان هستند که پس از استخراج، به کارخانه‌های تولید سیمان منتقل می‌شوند. خاک و سنگ آهک در این مرحله توسط دستگاه خردکن، خرد می‌شوند.

●      سالن مواد

پس از آماده شدن مواد اولیه یعنی سنگ آهک و خاک رس، در یک سالن بسته به نوع تیپ سیمان، با نسبت و درصد مناسب ترکیب می‌شوند. در این مرحله احتمال اضافه کردن سایر مواد و ترکیبات شیمیایی به مخلوط سنگ آهک و خاک رس وجود دارد.

●      آسیاب مواد

آسیاب مواد انواع مختلفی دارد. مواد اولیه آماده شده وارد آسیاب می‌شوند و بعد از آن پودری با رطوبت از آسیاب خارج می‌شود. به این پودر خارج شده، مواد خام یا خوراک کوره نیز گفته می‌شود.

●      غبارگیری

برای خشک کردن و جابه‌جا کردن مواد آسیاب شده از گازهای خروجی کوره‌ها استفاده می‌شود. این گازها از فیلتر عبور می‌کنند و سپس از دودکش‌ها خارج می‌شوند.

مواد پودر شده بعد از خروج از آسیاب وارد سیلوها ذخیره شده و مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

●      کوره‌ها

مواد خام از بالای پیش‌گرمکن وارد شده و مراحل پخت آن شروع می‌شود. مواد خام در پیش‌‌گرمکن در فاصله زمانی خاصی مرتب خشک، گرم و کلسینه می‌شود.

مواد پس از این مرحله وارد کوره می‌شوند و در نتیجه به صورت دانه‌های کلینکر از کوره بیرون می‌آیند.

●      خنک کردن کلینکر

درجه‌ی بالای کلینکرها پس از خروج از کوره باید توسط جریان هوای سرد کاهش یابد. پس از خنک شدن کلینکرها راهی انبار می‌شوند.

سیمان سیاه بجنورد

●      اضافه شدن سنگ گچ

حدود 4 درصد سنگ گچ به کلینکر سرد شده اضافه می‌شود. علت اضافه شدن سنگ گچ به کلینکر به این خاطر است که سرعت ترکیب آب با پودر کلینکر بسیار سریع است و با این کار از سرعت ترکیب آن کاسته می‌شود.

●      آسیاب سیمان

سنگ گچ و کلینکر وارد آسیاب‌های سیمان می‌شوند و سپس سیمان تولید شده را ذخیره می‌کنند.

●      مرحله آخر

سیمان‌های ذخیره شده را به صورت فله‌ای و پاکتی به بازار منتقل کرده و قیمت سیمان پاکتی را به طور دقیق مشخص می‌کنند.

کارخانه سیمان بجنورد

شرکت سیمان بجنورد با داشتن دو دهه سابقه در تولید سیمان، یکی از زیرمجموعه‌‌های شرکت سیمان فارس و شرکت سیمان خوزستان است.
این کارخانه در راستای اهداف اقتصادی و اجتماعی انواع تیپ‌های سیمان را برای نیازهای داخلی و مشتریان خارجی تولید می‌کند.

این کارخانه در کیلومتر 37 جاده‌ی بجنورد- مشهد تاسیس شده و دفتر فروش سیمان بجنورد در تهران، خیابان سهروردی شمالی، اندیشه 2- پلاک 69 واقع شده است.

کارخانه سیمان در بجنورد، سیمان‌های پرتلند تیپ 525-1، پرتلند تیپ 425-1، پرتلند تیپ 325-1، پرتلند تیپ 5، تیپ‌های 2 و 3، سیمان بلین بالا، سیمان مرکب، سیمان پرتلند پوزولانی ویژه، سیمان پرتلند پوزولانی، سیمان پرتلند آهکی PKZ و پوزولان طبیعی را تولید و با قیمت مناسب به بازار عرضه می‌کند.

اگر شما قصد خرید سیمان بجنورد را دارید می‌توانید محصولات این کارخانه را به صورت فله‌ای و پاکتی خریداری کنید. قیمت سیمان فله‌ به خاطر این که هزینه‌ی بسته‌بندی برای آن وجود ندارد نسبت به سیمان پاکتی پایین‌تر است.

شما می‌توانید با خرید اینترنتی سیمان بجنورد از قیمت سیمان بجنورد، قیمت سیمان بجنورد تیپ 1، قیمت سیمان بجنورد تیپ 2، قیمت سیمان تیپ 5 بجنورد نیز مطلع شوید و سپس به صورت اینترنتی سیمان را خریداری کنید.

اگر قصد خرید عمده سیمان بجنورد را دارید نیز می‌توانید با خرید سیمان  از کارخانه مستقیما و با قیمت مناسب، سیمان بجنورد را داشته باشید تا خیالتان بابت قیمت و کیفیت سیمان خریداری شده راحت باشد.

قیمت سیمان و نحوه خرید آن چگونه است؟

بازرسی از کارخانه سیمان بجنورد

نوسانات قیمت نیز به بازار سیمان نفوذ کرده و آن را نیز دچار چالش‌هایی کرده است. پس قبل از خرید سیمان بجنورد بهتر است از قیمت سیمان بجنورد امروز مطلع شوید و سپس به صورت اینترنتی یا از دفاتر فروش سیمان یا بدون واسطه و به صورت مستقیم از کارخانه سیمان مورد نظر خود را خریداری کنید.

همانطور که می‌دانید سیمان را می‌توانید به صورت فله‌ای یا به صورت پاکتی خریداری کنید. قیمت سیمان سیاه پاکتی 50 کیلویی بجنورد بر حسب تیپ انتخابی شما متفاوت است اما قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی بجنورد نسبت به فله‌ای کمی بالاتر و گران‌تر است.

خرید سیمان بجنورد یک انتخاب مطمئن برای شماست

کارخانه سیمان بجنورد که از زیرمجموعه‌های شرکت سیمان فارس و خوزستان است توانسته با تجهیزاتی که دارد سیمان با کیفیتی را در انواع تیپ‌ها تولید کند.

تنوع در سیمان‌های تولیدی باعث می‌شود که شما برای تهیه‌ی سیمان در تیپ‌های مختلف نگرانی نداشته باشید و به راحتی سیمان مورد نیاز خود را فراهم کنید.

امکان خرید اینترنتی سیمان، کار تهیه سیمان را برای شما راحت‌تر کرده است تا علاوه بر حل مشکل حمل‌ونقل آن، بتوانید از قیمت سیمان شهرکرد پاکتی 50 کیلویی امروز و قیمت سیمان بجنورد مطلع شوید و با قیمت سیمان سایر کارخانه‌ها و نیز قیمت سیمان بجنورد درب کارخانه مقایسه کنید تا بهترین و باکیفیت‌ترین سیمان را خریداری کنید.

اطلاعات بیشتر ...