ارزان ترین سیمان در ایران

ارزان ترین سیمان در ایران

 

سیمان جزو کالاهایی است که تولید آن سابقه‌ای طولانی در ایران دارد. در سراسر کشور تولیدی‌های زیادی وجود دارد که در ابعاد و با کیفیت‌های متنوعی سیمان تولید می‌کنند. اگر شما هم به کارهایی مشغول هستید که با مصالح سروکار دارید باید توانایی تشخیص سیمان با کیفیت را داشته باشید. همچنین سیمان‌ها با توجه به معیارهای مختلف، قیمت‌های متنوعی نیز دارند و اگر قصد خرید سیمان از کارخانه را دارید با ما در این مقاله همراه شوید تا بیشتر با انواع سیمان و قیمت‌های آن آشنا شوید.

نقش و انواع سیمان

سیمان ماده‌ای است که پس از ترکیب با آب به صورت خمیر در می‌آید. سپس تمامی سنگدانه‌های داخلش را به یکدیگر می‌چسباند که این موضوع باعث می‌شود هنگام استفاده از آن در مصالح ساختمانی، مقاومت و تنش ساختمان را تامین کند. براساس ترکیبات مختلف، سیمان‌ها نیز انواعی دارند که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد:

 

سیمان سفید و رنگی

سیمان‌ها براساس میزان وجود اکسیدهای آهن و منیزیم، دوده سوخت کوره و اجزای ساییده شده فلزی در خانه سیمان رنگ‌های متفاوتی را به خود می‌گیرند. در واقع هنگامی که سیمان سفید داریم، هیچ افزودنی خاصی ندارد اما براساس کاربردهای متفاوت مانند استفاده از سیمان در نما، مواد مختلفی به سیمان وارد شده و رنگ متفاوتی به خود می‌گیرد.

 

سیمان تیپ ۱ تا ۴

سیمان تیپ ۱ : متداول‌ترین نوع سیمان است. این نوع سیمان برای استفاده در شرایط و موقعیت معمولی استفاده می‌شود.

سیمان تیپ ۲: در تیپ ۲ اضافه شدن مواد مشخصی به سیمان باعث می‌شود که خصلت‌های متفاوتی داشته باشند مثلا سیمان تیپ دو تا حد زیادی کندگیر است.

سیمان تیپ ۳ : نوعی از سیمان است که بیشتر آسیاب می‌شود و ریزدانه‌های بسیار کمتری دارد این سیمان اصطلاحا به سیمان زودگیر نیز معروف است. از این نوع سیمان برای استفاده در هوای سرد، محلی که نیاز به بازکردن سریع قالب داریم، ترمیم و تعمیر بتن استفاده می‌شود.

سیمان تیپ ۴ : سیمان نوع چهارم ترکیباتی دارد که  باعث می‌شود حرارت زایی پایینی داشته باشد. این موضوع برای استفاده از این نوع سیمان در آب و هوای گرم یا بتن ریزی سازه‌های بزرگ مثل پل و سد بسیار کاربردی است.

 

خرید ارزان‌ترین سیمان در بازار

 

خرید ارزان‌ترین سیمان در بازار

اگر می‌خواهید ارزان‌ترین سیمان در بازار مصالح را خریداری کنید باید به این نکته دقت کنید که کیفیت را فدای قیمت نکنید. در واقع خیلی از اوقات افراد برای صرفه جویی در هزینه‌ها و سود دهی بیشتر به دنبال این هستند که سیمان ارزان‌تری بخرند اما از آنجایی که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مصالح مورد استفاده، سیمان است اینکار در دراز مدت ممکن است باعث رساندن ضرر به شما شود بنابراین توصیه می‌شود که برای خرید سیمان توازن بین قیمت و کیفیت را همیشه در نظر بگیرید.

 

 

تفاوت سیمان در برابر گچ

سیمان سفید و گچ هر دو جزو موارد پرکاربردی هستند که در ساخت و ساز بسیار استفاده می‌شوند. ممکن است به دلیل رنگ یکسان در جاهای مختلف با یکدیگر اشتباه گرفته شوند اما تفاوت‌های بسیاری بین آن‌ها وجود دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم:

اولین تفاوت بین گچ و سیمان این است که گچ از کلسیم سولفات و آب تشکیل شده است درحالی که سیمان از خاک رس و آهک تهیه می‌شود. این تفاوت باعث می‌شود که این مواد تفاوت‌های زیادی از نظر خاصیت و کاربرد داشته باشند به عنوان مثال اولین تفاوت بین گچ و سیمان این است که گچ از کلسیم سولفات و آب تشکیل شده در حالی که سیمان از خاک رس و آهک تهیه می‌شود. این تفاوت باعث می‌شود که کاربردهای آن‌ها متفاوت باشد مثلا  گچ در برابر رطوبت مقاوت کمی دارد بنابراین در مناطق مرطوب یا مکان‌هایی مثل حمام نباید از آن استفاده کرد.

تفاوت دیگر بین گچ و سیمان این است که ملات سیمان مدت زمان بیشتری برای سفت شدن نیاز دارد در حالی که ملات گچ در عرض ده دقیقه سفت می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که سیمان مقاومت بیشتری در مقابل حرارت، فشار و هوازدگی از خود نشان دهد.

 

تفاوت سیمان در برابر گچ

 

معیارهای قیمت سیمان

پرکاربردترین سیمان‌های بازار دو نوع پرتلند و غیرپرتلند هستند. هر کدام از این نوع سیمان‌ها خصوصیات،نحوه تولید، مواد اولیه و کاربردهای متفاوتی دارند.

بسیاری از اوقات سیمان‌ها بسته به نوع منطقه تولیدی نیز متفاوت هستند به عنوان مثال قیمت سیمان بوکان تیپ ۱ با قیمت سیمان منطقه‌ای دیگر قطعا یکسان نخواهد بود. مقدار مورد نیاز شما نیز در تعیین قیمت سیمان نقش مهمی دارد. مثلا خرید سیمان فله یا در مقادیر کم و تعیین شده دو حالت متفاوت هستند و قطعا هزینه‌های متفاوتی نیز خواهند داشت. پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید ارزان‌ترین و بهترین نوع سیمان در بازار امروز، معیارها و ملاک‌های مهم خودتان را دسته بندی و الویت بندی کنید تا بتوانید براساس آن‌ها انتخاب بهتری داشته باشید. چند معیاری که باید به آن‌ها توجه کنید تا انتخاب بهتری برای خرید سیمان داشته باشید را در ادامه با هم مرور می‌کنیم:

  • سیمان مدنظرتان را برای انجام چه پروژه‌ای احتیاج دارید؟
  • چه مدت زمانی می‌خواهید از آن استفاده کنید؟
  • منطقه مدنظرتان کجاست و چه ویژگی‌های محیطی یا آب و هوایی دارد؟
  • کیفیت مصالح دیگری که استفاده کرده‌اید چقدر است؟

 

معیارهای قیمت سیمان

 

 

خرید سیمان اینترنتی

خرید اینترنتی یکی از روش‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا از هرجایی که هستید با دیدن ویژگی‌های سیمان مدنظرتان، خواندن نظرات کارشناسان و کاربران، مقایسه برندهای مختلف، بررسی قیمت‌ها و… محصول مدنظرتان را سفارش دهید و در مقادیر دلخواه خریداری کنید.

 

سیمان، کاربردی‌ترین مصالح

تقریبا برای هر ساخت و سازی احتیاج به سیمان دیده می‌شود. یکی از پرکاربردی‌ترین مصالح که اگر در کار ساخت و ساز باشید قطعا به آن نیاز پیدا می‌کنید اما پیدا کردن باکیفیت‌ترین نوع آن به همراه مناسب‌ترین قیمت چیزی است که تنها با داشتن دانش و تجربه درباره انواع  و ویژگی‌های سیمان به آن دست پیدا خواهید کرد. در انتخاب سیمان باید به نیاز‌های پروژه و شرایط محیطی مورد استفاده توجه کنید تا بتوانید سیمان مناسبی را انتخاب و پروژه را باکیفیت و اقتصادی انجام دهید.

ما در این مقاله سعی کردیم نکات ضروری اولیه که برای معاملات فیزیکی سیمان، استفاده از آن و پیدا کردن ارزان‌ترین سیمان در ایران به آن نیاز دارید را عنوان کنیم تا خرید بهتری در این زمینه داشته باشید.

 

 

 

امتیاز شما به این مقاله
خانه سیمان