سیمان در شیراز

کارخانه سیمان استهبان در شیراز

 سیمان در شیراز

انبار سیمان در کارخانه سیمان شیراز

 

 سیمان یکی از پرکاربرد ترین مصالح برای ساختن بنا‌ها، پل‌ها، کانال‌های انتقال آب و… می‌باشد. در ساختن ساختمان‌ها از سیمان برای زیربنا، دیوار کشی، ستون‌ها و… برای سفت شدن مصالح از سیمان استفاده می‌کنند.

در شیراز کارخانه سیمان فارس قرار دارد که یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید سیمان در کشور است. سیمان فارس به واسطه بهره‌مندی از بهترین و به‌روز ترین دستگاه‌ها توانسته است تولید کننده سیمان‌های خاص مانند سیمان نسوز در شیراز باشد.

برای آشنایی با قیمت سیمان در شیراز از جمله قیمت سیمان سفید و سیاه و چگونگی خرید سیمان در شیراز در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کارخانه سیمان در شیراز

استان فارس و شهر شیراز یکی از استان‌های تولید کننده سیمان کشور هستند که توانسته‌اند بخشی از نیاز سیمان کشور را تولید نمایند. بهتر است در ابتدا با بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید کننده سیمان استان فارس آشنا شوید.

کارخانه سیمان فارس شیراز

کارخانه سیمان فارس در شیراز قرار دارد. این کارخانه یکی از بزرگترین تولید کننده‌های سیمان در کشور است. کارخانه سیمان فارس تولیدات خود را به‌ صورت سیمان فله و سیمان پاکتی به بازار عرضه می‌کند که قیمت سیمان فله از سیمان پاکتی به‌صرفه‌تر است.

سیمان فارس در سایت خود امکان خرید اینترنتی سیمان در شیراز را فراهم کرده است که کاربران مختلف بتوانند به سایت سیمان فارس مراجعه کرده و مقدار سیمان مورد نیاز خود را سفارش دهند.

انواع سیمان تولید شده در کارخانه سیمان فارس
شرکت سیمان فارس تولید کننده انواع سیمان مورد نیاز بازار می‌باشد.

1.سیمان تیپ 1

 سیمان تیپ 1 که سیمان معمولی نیز نام دارد یکی از پرکاربردترین نوع سیمان است. قیمت سیمان تیپ 1 از بقیه سیمان‌ها کمتر است. این سیمان معمولا در ساختمان‌ها، دیوارکشی، کاشی‌کاری و… کاربرد دارد.

2. سیمان نسوز

 یکی از خاص ترین سیمان‌های تولید شده در ایران است. سیمان نسوز در ساختن بدنه برخی از کوره‌ها استفاده می‌شود و از مزیت‌های این سیمان عدم ایجاد ترک در بدنه‌ی آن در هنگام افزایش دما است. بخاطر تولید سیمان نسوز در کارخانه سیمان فارس، قیمت سیمان نسوز در شیراز مناسب است و نسبت به بقیه شهرها از نوسانات کمتری برخوردار است.

3. سیمان تیپ 2

 این سیمان به سیمان پرتلند معروف است. از بهترین ویژگی‌های این سیمان مقاومت بالای این سیمان در برابر سولفات شدن و خوردگی است. معمولا سیمان تیپ 2 برای بتن ریزی در مناطق گرم مناسب است و کاهش دما تا زیر 10 درجه می‌تواند باعث ترک خوردن این سیمان می‌شود. قیمت سیمان تیپ 2 در شیراز از سیمان تیپ 1 یا معمولی بالاتر است.

4. سیمان تیپ 5

سیمان تیپ 5 یکی از پرکاربردترین سیمان‌ها در پروژه‌های عمرانی است. سیمان تیپ 5 مقاوم‌ترین سیمان در برابر سولفات شدن و خوردگی است برای همین از این سیمان در ساختن بناها در محیط‌های گچی و آهکی استفاده می‌شود.

 سیمان تیپ 5 برای مناطق دارای رطوبت بسیار مناسب است. برای همین در ساختن کانال‌های انتقال آب، مخازن آب، پایه‌های پل‌های پر تردد و… از سیمان تیپ 5 استفاده می‌شود.

برای خرید انواع سیمان از کارخانه سیمان فارس کافی است به سایت کارخانه سیمان فارس مراجعه نمایید و پس از اطلاع از قیمت، اقدام به خرید سیمان سیاه و سیمان سفید و بقیه انواع سیمان نمایید.

کارخانه سیمان استهبان در شیراز

کارخانه سیمان استهبان در شیراز

کارخانه سیمان استهبان مانند سیمان فارس انواع تیپ‌های مختلف سیمان را تولید می‌کند اما از پرطرفدار ترین سیمان‌های تولید شده در کارخانه سیمان استهبان، سیمان کربنات کلسیم است.

سیمان کربنات کلسیم

از سیمان کربنات کلسیم در پروژه‌های عظیم ساختمان سازی و عمرانی استفاده‌ می‌شود.مهم‌ترین علت استفاده از سیمان کربنات کلسیم در ساختمان سازی افزایش دوام و مقاومت بتن است.

سیمان کربنات کلسیم  نرخ آب‌گیری بتن را افزایش می‌دهد برای همین است که برای خشک شدن سریع بتن از این سیمان استفاده می‌شود.  سیمان کربنات کلسیم دارای خاصیت رنگ‌پذیری بالا است پس اگر قصد دارید بنایی را پس از ساخت رنگ نمایید پیشنهاد می‌شود از سیمان کربنات کلسیم استفاده نمایید.

سیمان پرتلند سنگ آهکی

سیمان پرتلند سنگ آهکی از سیمان‌های خاص تولید شده توسط کارخانه سیمان استهبان است.قیمت ارزان و کاهش آلودگی محیط زیست از علت‌های محبوبیت این سیمان در ساخت و ساز است.

بتن ساخته شده از سیمان پرتلند آهکی در برابر یخ زدن از مقاومت بالایی برخوردار است. در جاهایی که امکان شوره‌زدن بتن وجود دارد بهتر است از سیمان پرتلند سنگ آهکی استفاده شود. با توجه به حفظ آب بهتر این سیمان نسبت به بقیه سیمان‌ها، اولاً از بروز پدیده آب افتادگی جلوگیری در بتن جلوگیری می‌کند.

 

وضعیت سیمان در شیراز چگونه است؟

وجود کارخانه‌های تولید سیمان در شیراز، توانسته است بخش زیادی از سیمان مورد نیاز استان فارس تامین کند.برای همین خرید و فروش سیمان در شیراز بازار بسیار پررونقی دارد.

قیمت سیمان در بازار شیراز بخاطر عرضه‌ی زیاد سیمان به صورت پاکتی و عمده توسط کارخانه‌ها نوسان بالایی ندارد. فروش عمده سیمان در شیراز از سوی کارخانه سیمان فارس باعث شده است ساختن پروژه‌های عظیم عمرانی برای کارفرمایان بزرگوار مقرون به صرفه‌تر باشد.

قیمت روز سیمان در شیراز معمولا از سوی کارخانه‌های تولید کننده اعلام می‌شود. افراد مختلف که قصد خرید سیمان در شیراز را دارند به راحتی می‌توانند با مراجعه به سایت‌ کارخانه‌های تولید کننده از قیمت سیمان در شیراز امروز مطلع شوید و متناسب با نیاز خود اقدام به خرید نمایند. معمولا قیمت سیمان پاکتی در شیراز را از سایت‌های فروشنده‌های سیمان نیز می‌توانید پیدا کنید.

تفاوت قیمت انواع سیمان در شیراز

سیمان پاکتی کارخانه سیمان فیروزآباد

انواع مختلف سیمان به واسطه فرایند ساخت و ترکیبات سازنده بکار رفته در ساختارش متفاوت است. معمولا سیمان در بازار به دو صورت پاکتی و عمده عرضه می‌شود. با توجه به نوسانات قیمتی بازار شما باید قبل از خرید از قیمت روز سیمان مطلع شوید.

قاعدتا قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز بیشتر از قیمت سیمان عمده روز کارخانه‌ها است و قیمت سیمان سیاه معمولی کمتر از بقیه انواع سیمان است.

برای خرید سیمان در شیراز شما می‌توانید بدون واسطه از کارخانه‌های تولید سیمان اقدام نمایید. همین امکان خرید سیمان توسط خریداران از کارخانه بدون واسطه توانسته است از نوسانات بازار جلوگیری کند.

کلام آخر

شیراز یکی از شهرهای تولید کننده سیمان در کشور است. همین امر باعث شده است که برای اجرای پروژه‌های عمرانی در شیراز با مشکل کمبود سیمان روبرو نشوند.

کارخانه سیمان فارس از واحد‌های تولیدی فعال و پر طرفدار سیمان در کشور است. این کارخانه انواع سیمان‌های سیاه از جمله سیمان تیپ 1 تا 5، سیمان نسوز، سیمان سفید و… را به بازار عرضه می‌نماید.

علاوه بر کارخانه سیمان فارس، کارخانه سیمان استهبان توانسته است بخش زیادی از سیمان در شیراز را تامین نماید. علاوه بر کارخانه‌های گفته شده در استان فارس کارخانه‌های تولید کننده سیمان دیگری مانند کارخانه آباده وجود دارد.

سیمان تولید شده در استان فارس علاوه بر بازار داخلی توانسته است بازار صادرات خوبی برای خود مهیا سازد . کشور عراق را می‌توان از بزرگترین مشتریان سیمان فارس دانست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4/5 - (2 امتیاز)
محمدامین کلوانی جهرمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *