چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم

استفاده از اسیدهای غیر سمی برای نرم گردن سیمان سفت شده

 

چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم؟ یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی که در صنایع ساخت و ساز به میزان قابل توجهی به کار برده می شود. در استفاده از این مصالح ساختمانی نیز مشکلات بسیاری به وجود می آیند که کیفیت اجرای پروژه های ساختمانی را تحت تأثیر قرار می دهد.

سفت شدن این مصالح ساختمانی یکی از مهم ترین آسیب هایی است که در زمان استفاده از این اقلام به وجود می آید. برای نرم شدن سیمان و مصالح ساختمانی باید از برخی دستورالعمل ها و ترفندها دقت داشته باشید که در این بخش آن ها را بررسی می کنیم.

چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم

 

مهم ترین راهکارهای نرم کردن سیمان سفت شده

چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم؟ نرم کردن سیمان با استفاده از چند روش اساسی انجام می شود. این راهکارهای متفاوت بسته به موقعیت استفاده از این مصالح تعیین می شوند. نوع و برند سازنده سیمان نیز در این زمینه تأثیرگذار است.

در هر شرایطی استفاده از برخی روش های نرم کردن سیمان مؤثر واقع می شود. برای نرم کردن سیمان سفت شده باید همواره به دنبال یک روش ساده و امن بگردید. استفاده از مواد خطرناک برای این مشکلات به دردسرهای شما اضافه می کند! برخی از این راهکارها را در ادامه مشاهده می کنید.

استفاده از حلال های سیمان خشک شده

نرم کننده های سیمان برای رفع مشکل سفتی سیمان در بازارهای مصالح ساختمانی با قیمت های مختلفی ارائه می شوند. حلال های سیمان خشک از مهم ترین متریالی به کار رفته در این حوزه صنعتی به شمار می روند که برای پاک کردن رد سیمان خشک شده از روی سطوح به کار برده می شود. به همین خاطر این متریال مشکلات شما را در این حوزه به کلی از بین می برند.

کلینکر سیمان کارایی مشابه با حلال های سیمان خشک شده دارند و این متریال را نرم می کنند. حلال ها پس از نرم کردن سیمان خشک شده، رد آن ها را از روی سطوح مورد نظر از بین می برند. اگر به دنبال پرسش این سؤال همیشگی هستید که چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم، در بازارهای فروش به دنبال خرید این مصالح بگردید. در سال های اخیر این محصولات در برندهای مختلفی وارد بازارهای فروش شده اند.

 

مهم ترین راهکارهای نرم کردن سیمان سفت شده

استفاده از سرکه سفید

سیمان خشک شده بر روی سطوح کاشی کاری، سرامیک و… مشاهده می شود که اغلب سبب نازیبایی این سطوح خواهد شد. به همین خاطر اغلب کارفرمایان به دنبال راهکارهای ارزان و ساده ای هستند که این سیمان های خشک شده را نرم کرده و از روی سطوح پاک سازی کنند. در این زمینه استفاده از سرکه سفید ساده ترین روش برای احیا سیمان سخت شده و از بین بردن رد آن از روی سطوح کاشی کاری شده به شمار می رود. در سال های اخیر محلول های پاک کننده ای مشابه با سرکه سفید و خاصیت آن نیز تولید شده اند. اما استفاده از مواد طبیعی همیشه کارایی بیشتری خواهد داشت و مشکلات شما را با ایمنی بیشتری برطرف می کند.

در این خصوص باید به میزان سختی سیمان و درجه خشک شدن آن بر روی کاشی و سرامیک توجه داشته باشید. شاید لازم باشد در برخی از پروژه ها مدت زمان بیشتری برای نرم کردن سیمان خشک شده بر روی کاشی های سرامیک ها صرف کنید.

استفاده از محلول های اسیدی

چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم؟ این پرسش همیشگی مشتریان، بسیاری از صنعتگران را به تکاپوی ساخت و تولید نرم کننده های سیمان واداشته است. یکی از مهم ترین مواد صنعتی که به میزان بالایی برای رفع خشکی سیمان و پاک کرده لکه های ناشی از آن بر روی سطوح به کار می رود، مواد اسیدی هستند. شما می توانید انواع سیمان پاکتی کار شده بر سطوح مختلف را با استفاده از این محلول ها از بین ببرید. سرعت عمل نرم شدن سیمان در اسید بسیار بیشتر از سایر روش ها است. اما به همین نسبت نرم کردن سیمان خشک شده با استفاده از اسید خطر آفرین خواهد بود. از این رو توصیه می کنیم به جای استفاده از این روش ها به دنبال مواد کم خطرتری بگردید. مواد اسیدی می توانند به ریه های شما آسیب برسانند و یا سبب ایجاد مسمومیت در محیط شوند. به کار بردن آن ها در محل حضور حیوانات خانگی، کودکان و سالمندان نیز خطر آفرین خواهد بود.

استفاده از ترکیبات ضد بتن

چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم؟ از دیگر موادی که در این حوزه کارایی دارند، مواد ضد بتن هستند که در طول سال های گذشته به میزان قابل توجهی برای نرم کردن متریال سیمانی مورد استفاده قرار گرفته اند. این مواد برای پروژه های خاصی به کار می روند. نرم شدن سیمان خشک شده در لوله های فاضلاب از بارزترین مشکلاتی است که در این زمینه به وجود می آید و به سادگی برطرف نمی شود. در لوله های فاضلاب امکان استفاده از هیچ ماده اسیدی وجود ندارد. همچنین این گرفتگی ها با ریختن سرکه در لوله ها از بین نمی روند. از این رو باید به دنبال راه حل مناسب تری برای نرم کردن سیمان سفید و سیاه در این بخش از محیط ساختمان بگردید. نرم کردن سیمان خشک شده در این بخش تنها با استفاده از ترکیبات ضد بتن انجام می شود.

استفاده از اسیدهای غیر سمی

چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم؟ یکی از مواد رایج در زمینه نرم کردن سیمان، اسیدهای غیر سمی هستند. این اسیدها با مواد صنعتی که در بازارهای فروش برای مصارف خاص به کار می روند، تفاوت های فاحشی دارند. میزان سموم این اسیدها کنترل شده است و استفاده از آن ها خطرات کمتری به دنبال دارد. برای پاک سازی ابزارآلات فلزی بنایی و از بین بردن رد سیمان خشک شده از روی آن ها باید حتماً از چنین موادی استفاده کنید.

صرفه نظر از استفاده اصولی از سیمان و متریال سیمانی، استفاده از انواع سیمان مرغوب احتمال بروز این قبیل مشکلات را به شدت کاهش می دهد. از این رو توصیه می کنیم از سیمان های مرغوب تری برای مصارف خود استفاده کنید. سیمان شرق یکی از برترین متریال مورد استفاده در این حوزه است. شما می توانید قیمت سیمان شرق را به سادگی استعلام کنید.

 

استفاده از اسیدهای غیر سمی برای نرم گردن سیمان سفت شده

جمع بندی چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم

در این صفحه از مجموعه معتبر خانه سیمان متوجه شدیم که چگونه سیمان سفت شده را نرم کنیم و با راهکارهایی در این حوزه آشنا شدیم. شما می توانید از انواع سیمان بجنورد، سیمان های مرغوب شرق و.. در ساخت و سازهای خود استفاده کنید و ریسک بروز این مشکلات را به حداقل برسانید. نرم کردن سیمان سخت شده با استفاده از مواد نام برده شده در زمان کوتاهی انجام می شود. توصیه می کنیم برای نرم کردن سیمان سفت شده و رفع این قبیل مشکلات از افراد متخصص و کاربلد کمک بخواهید.

امتیاز شما به این مقاله
محمدرضا دهقانی