پانل سیمانی

What-cement-panel-its-use1

پانل سیمانی

انواع پانل سیمانی از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین دسته بندی‌های مصالح ساختمانی امروزی به شمار می‌روند. این پانل‌ها را در دنیای صنعت به نام فایبر سمنت برد نیز می‌شناسند. در ساخت و تولید آن‌ها از ترکیبات سیمانی، سیلیس و الیاف مخصوص استفاده می‌شود که قابلیت‌های ویژه‌ای به این مصالح ساختمانی می‌دهند. این مصالح ساختمانی در کارخانه‌های امروزی با استفاده از مرغوب‌ترین مواد تولید می‌شوند. روش تولید و آماده سازی این پانل‌ها مطابق با آخرین استانداردها و گواهی‌های روز دنیا است.

 

پانل-سیمانی-min-min

ویژگی‌های مهم پانل‌های سیمانی

پانل سیمانی با ویژگی‌های به خصوصی تولید شده و در دسترس قرار می‌گیرد. هر یک از دسته بندی‌های این پنل‌ها با قابلیت‌های زیر تولید می‌شوند:

  • وزن این پنل‌ها بسیار مناسب است و به همین خاطر استفاده از آن‌ها در پروژه‌های ساختمانی مختلف بسیار رایج شده است. متوسط وزن این سازه‌ها در حدود 13 کیلوگرم بر متر مربع تعیین می‌شود.
  • پانل‌های سیمانی با قابلیت ارتجاعی بالایی تولید می‌شوند و به همین خاطر میزان استفاده از آن‌ها در این حوزه روزبه‌روز بیشتر می‌شود.
  • در ساخت و تولید آن‌ها از مواد شیمیایی مضر استفاده نشده است و همین مسئله سبب برتری این تجهیزات بر دیگر اقلام ساختمانی شده است. عدم استفاده از فرمالدئید و آزبست در ساخت و تولید پانل‌های سیمانی سبب حفظ کیفیت این تجهیزات شده است.
  • انواع این سازه‌ها برای تحمل بارهای استاتیکی بهترین انتخاب به شمار می‌روند و این قابلیت‌های مهم را در سازه‌های ساختمانی مورد نظر به وجود می‌آورند.
  • پانل سیمانی در برابر زباله‌های زیستی محیطی نیز مقاومت بالایی دارد. این ویژگی به دلیل خاصیت قلیایی بالا در این تجهیزات ایجاد شده است.
  • مقاومت کششی پانل‌های سیمانی نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های این تجهیزات به شمار می‌رود. پانل سیمانی کف با وجود این قابلیت‌های مهم کارایی بالایی در عرصه‌های صنعتی مختلف پیدا کرده است.
پیشنهاد ما به شما:  نکات مهم خرید سیمان از بورس کالا

پانل سیمانی

مقاومت بالای پانل‌های سیمانی 

قیمت سیمان فله به دلیل مقاومت بالای این پنل‌ها در حال افزایش است. برای خرید و انتخاب هر یک از دسته بندی‌های این محصولات باید به قیمت پانل سیمانی دیوار دقت داشته باشید. مقاومت انواع پانل سیمانی در برابر خطرات مختلف سبب افزایش میزان استفاده از آن‌ها شده است.

سیمان و متریال سیمانی در برابر آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی دارد. پانل سیمانی دکوراتیو در برابر زلزله نیز مقاومت اولیه خود را حفظ می‌کند. برای خرید و انتخاب هر یک از دسته بندی‌های پانل سیمانی نما باید به این مولفه‌های مهم دقت داشته باشید. شما می‌توانید پانل سیمانی را با در نظر گرفتن نوع نیازهای خود در محیط خریداری کنید.

در فرایند خرید و انتخاب این سازه‌ها در نظر گرفتن قیمت پانل سیمانی کناف یک اصل کلیدی به شمار می‌رود. انواع پانل سیمانی با رنج قیمتی متفاوتی در عرصه‌های صنعتی مختلف ارائه می‌شوند.

پانل-گچی-کناف-min

انواع پانل‌های سیمانی

برای خرید سیمان سفید باید به مدل‌ها و دسته بندی‌های این پانل‌ها دقت داشته باشید. هر یک از مدل‌های پانل سیمانی الیاف دار با قیمت به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. فایبر سمنت بردهای ساده یکی از رایج‌ترین انواع این پانل‌ها به شمار می‌روند. فایبر سمنت بردهای الیاف دار نیز در این میان از جایگاه مهمی برخوردار هستند. فایبر سمنت بردهای چوبی نیز از بهترین مصالح ساختمانی در این حوزه به شمار می‌روند. قیمت سیمان پاکتی برای ساخت و تولید این پنل‌ها حائز اهمیت است.

انواع پانل سیمانی بسیاری از نیازهای مشتریان را برآورده می‌کند. به همین خاطر ساخت و تولید این اقلام هر روز بیشتر می‌شود. برای نصب و راه اندازی هر یک از دسته بندی‌های پانل سیمانی سقف نیز باید به مدل هر یک دقت داشته باشید. استحکام بالای این پنل‌ها یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها به شمار می‌رود که مقاومت سازه‌های ساختمانی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. شما می‌توانید به جای انواع آجر و بلوک از پانل‌های سیمانی استفاده کنید و ساختمان خود را با وجود این سازه‌ها مقاوم‌تر کنید.

پیشنهاد ما به شما:  تاریخ مصرف سیمان

What-cement-panel-its-use2

تفاوت‌های پانل‌های سیمانی و فایبر سمنت

آکوا پانل سیمانی یکی از سازه‌های ساختمانی مدرن امروزی است که کارایی قابل توجهی در عرصه‌های صنعتی گوناگون دارد. پانل‌های سیمانی با نام فایبر سمنت نیز در این حوزه معرفی می‌شوند. هر یک از آن‌ها تفاوت خاصی با هم ندارند. تکنولوژی‌های ساخت به کار رفته در پانل‌های سیمانی و فایبر سمنت‌ها با هم متفاوت است. به همین خاطر در زمان خرید هر یک از این تجهیزات باید به نوع و مدل انتخابی خود دقت داشته باشید.

پانل سیمانی با ضخامت‌های گوناگونی تولید می‌شود که یک وجه تمایز مهم بین این مصالح و فایبر سمنت‌ها به شمار می‌رود. ضخامت پانل‌های سیمانی بین 4 تا 18 میلی متر تعیین می‌شود. ابعاد آن‌ها بر اساس گواهینامه‌های امروزی در حدود 120 تا 240 سانتی متر بوده و با این اندازه گیری‌های دقیق برای انواع پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در هر یک از کارخانه‌های داخل کشور ما، از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های خاصی برای تولید پانل‌های سیمانی و مصالح فایبر سمنت استفاده می‌کنند. مواد اولیه ساخت و تولید هر یک از این مصالح متفاوت هستند و همین مسئله تفاوت‌هایی در ساختار هر یک از این اقلام به وجود می‌آورد.

نکات خرید پانل‌های سیمانی

پانل سیمانی طرح چوب با در نظر گرفتن نکات ویژه‌ای خریداری می‌شود. پانل‌های سیمانی با نشان‌ها و آرم‌های استاندارد به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. برای خرید هر مدل از انواع پانل سیمانی باید حتماً به این نشان‌ها دقت داشته باشید. برای خرید هر دسته از انواع پانل سیمانی سمنت برد توجه به متراژ پروژه مورد نظر خود بسیار مهم است.

پیشنهاد ما به شما:  کاربرد سیمان در صنایع مختلف

 

 

جمع بندی

در این صفحه در خصوص انواع پانل سیمانی اطلاعاتی را بررسی کردیم که به شما کمک می‌کند انتخاب مناسب‌تری در میان این سازه‌ها داشته باشید. هر دسته از این پانل‌ها از ویژگی‌ها و مشخصه‌های مهمی برخوردار هستند که کیفیت این اقلام را تحت تأثیر قرار می‌دهد. شما می‌توانید این پانل‌ها را برای انواع مصارف خود خریداری کنید. برای خرید پنل‌های سیمانی باید به نیازهای خود در پروژه مربوطه دقت داشته باشید. قیمت هر یک از این سازه‌ها نیز در مدل‌ها و دسته بندی‌های گوناگون با هم تفاوت دارد.

 

امتیاز شما به این مقاله
خانه سیمان