در هر تریلی چند پاکت سیمان است ؟

هر تریلی چند پاکت سیمان

 

پس از آنکه سیمان مورد نیاز خود را تهیه و خریداری کردید، نوبتی هم که باشد، نوبت حمل سیمان است. جهت حمل و نقل سیمان، بر اساس حجم خریداری شده ضروری است تا از خودروهای متعددی نظیر خاور، نیسان و تریلی استفاده نمایید‌. چنانچه شما نیز به دنبال پاسخ این سوال هستید که هر تریلی چند پاکت را سیمان را پوشش خواهد داد، تا انتهای این مقاله از وبسایت فروشگاه اینترنتی خانه سیمان ما را همراهی فرمایید.

 

هر تریلی چند پاکت سیمان

هر تریلی چند پاکت سیمان را پوشش می ‌دهد؟

به طور معمول در کشور ایران جهت جابجایی و حمل سیمان، تریلی کفی مورد توجه و استفاده قرار دارد. گفتنی است که تریلی کفی ابعادی به طول ۱۲.۵ متر و عرضی ب متراژ ۲.۴۵ را داراست. از این جهت، می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای حمل و نقل سیمان به شمار برود. این تریلی‌های کاربردی به طور کلی قادر هستند تا ظرفیت معادل ۲۳ الی ۲۴ تن از سیمان‌های بسته بندی شده را جابجا نمایند. در واقع، ۲۳ الی ۲۵ تن سیمان چیزی معادل ۴۸۰ عدد پاکت سیمان را شامل می‌شود. راجع به قیمت یک تریلی سیمان نیز باید گفت که بسته به فاصله و میزان بار متفاوت است.

برای جابجا کردن سیمان پاکتی، در داخل کشور ایران کیسه‌های ۵۰ کیلویی را به صورت نامنظم می‌چینند. اما هنگامی که قرار باشد این پاکت‌های سیمان به خارج از کشور ارسال شود، سیمان‌ها را به صورت پالت بسته بندی می‌کنند و درون تریلی‌های ترانزیتی بارگیری می‌کنند.

پیشنهاد ما به شما:  نحوه تولید سیمان دولتی

هنگامی که افراد اقدام به خرید مقدار کمتری سیمان می‌کنند، معمولا به جای به کارگیری تریلی، از کامیون‌های تک و ده چرخ برای جابجایی استفاده خواهد شد. شایان توجه است که استفاده کردن کامیون تک و ده چرخ، به سبب جابجایی آسان و سهولت تردد در محل بارگیری و همچنین تخیله نمودن بار، نسبت به تریلی گزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه به حساب می‌آید. خوب است بدانید که کامیون تک ۲۴۰ عدد سیمان که معادل وزنی برابر با ۲۴۰ تن می‌شود را در خود جای می‌دهد. به علاوه، کامیون‌های ۱۰ چرخ نیز ۳۲۰ عدد سیمان پاکتی ۵۰ کیلویی معادل ۱۶ تن سیمان می‌شود را ظرفیت داشته و قادر به جابجایی هستند. جهت حمل و نقل سیمانی در حدود ۴ الی ۵ تن می‌توان از اتومبیل‌های خاور استفاده نمود. همچنین، برای وزن هجایی معادل ۲ تن سیمان می‌توانید از خودروهای نیسان استفاده نمایید.

در هنگام ارسال بار، پس از در نظر گرفتن قیمت سیمان، توصیه می‌شود تا خودرو را از شرکت‌هایی انتخاب کنید که بیمه را جزوی از خدمات خود ارائه می‌دهند. زیرا ممکن است خسارت‌هایی مانند آتش سوزی، سرقت، تصادف و غیره به بار ارسالی وارد شود. با استفاده از خدمات باربری معتبر همراه با بیمه، دیگر جایی برای نگرانی باقی نمی‌ماند. با این اقدام، می‌توانید از خدمات حرفه‌ای و قابل اعتماد شرکت‌های باربری استفاده کنید و در عین حال از متحمل شدن هرگونه خسارت مالی جانبی جلوگیری می‌شود. قیمت سیمان در بورس کالا نیز با وجود ارزان‌تر بودن نسبت به بازار آزاد، هزینه‌های حمل و نقل را در بر خواهد داشت که ممکن است هزینه تمام شده کالا را برای مصرف‌کننده افزایش دهد.

پیشنهاد ما به شما:  سیمان چیست ؟ مواد اولیه ، انوع سیمان و مراحل تولید سیمان

 

 

انواع روش‌ های حمل بار فله

انواع روش‌ های حمل بار فله

روش‌های حمل بار سیمان فله می‌توانند شامل استفاده از تریلی کمپرسی و روش‌های دیگری باشند. در ادامه به برخی از روش‌های حمل سیمان فله اشاره می‌کنیم:

تریلی های کمپرسی

تریلی های کمپرسی برای حمل سیمان فله استفاده می‌شوند. این تریلی ها دارای ساختاری خاص هستند که به وسیله آن می‌توانند سیمان را فشرده‌سازی کرده و به طور نسبی بار بیشتری را حمل کنند. این روش به کاهش حجم سیمان و افزایش ظرفیت باربری کمک می‌کند.

واگن‌ های سیلو

این واگن‌ها برای حمل سیمان فله در راه‌آهن استفاده می‌شوند. آن‌ها دارای ساختاری از جنس فلزی یا بتنی هستند و قادر به حمل سیمان با حفظ خواص و کیفیت آن هستند. سیمان به صورت فله و پودری در داخل واگن‌ها ذخیره می‌شود.

کشتی‌ های حمل بار

برای حمل حجمی وسیع سیمان فله ممکن است از کشتی‌های سیلویی مخصوص حمل بار استفاده شود. این کشتی‌ها دارای سازه‌های خاصی هستند که به طور اختصاصی برای حمل و نقل سیمان طراحی شده‌اند. آن‌ها قادر به حمل سیمان به صورت فله درون بخش‌های سیلویی خود هستند.

 

هر تریلی چند پاکت سیمان را پوشش می‌دهد

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی این نکته که هر تریلی چند پاکت سیمان را پوشش می‌دهد، اشاره شد. بدین ترتیب با در نظر گرفتن ابعاد پاکت ۵۰ کیلویی سیمان و در نظرگرفتن شرایط مذکور، شما می‌توانید بنابر میزان بار خود، خودرو مناسب برای جابجایی را انتخاب کنید. خانه سیمان با برخوداری از ضمانت سلامت و کیفیت بالای محصولات با ارائه کمترین قیمت برای محصولات خود، بهترین گزینه برای خرید سیمان به شمار می‌رود‌. متقاضیان گرامی می‌توانند جهت استعلام قیمت سیمان سفید و سایر انواع سیمان با کارشناسان پشتیبانی و فروش تماس برقرار کنند.

امتیاز شما به این مقاله
خانه سیمان