علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ

چرا سیمان سفید ترک می خورد؟

 

بررسی علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ یکی از مهم ترین دغدغه های مردم امروز است که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. برای بررسی این مسئله باید به عوامل تاثیرگذار در این زمینه توجه داشته باشید. در این صفحه هم به بررسی علت های مهم ایجاد ترک در سطوح سیمانی که با سیمان سفید ایجاد شده اند می پردازیم و هم راهکارهایی برای پیشگیری از این مشکلات را ارائه می دهیم. ترمیم ترک سیمان سفید با استفاده از این مجموعه نکات به سهولت انجام می شود.

علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ

 

چرا سیمان سفید ترک می خورد؟

قیمت سیمان شاهرود تا حد بسیار زیادی به کیفیت مصالح به کار رفته در آن بستگی دارد. این مسئله هزینه خرید و فروش این محصولات را تحت تأثیر قرار می دهد. این مدل سیمان ها در کاشی کاری، نماسازی، ساخت و ایجاد لوازم دکوری و هنری به کار برده می شوند.

برای هر یک از موارد استفاده از این مصالح باید حتماً به نوع سیمان مورد نظر خود توجه داشته باشید. در صورتی که کیفیت سیمان مطلوب نباشد، ترک خوردگی های زیادی بر سطوح سیمانی مورد نظر به وجود می آید. برخی از علل مربوط به ترک خوردن سیمان را در ادامه بررسی می کنیم.

استفاده از مصالح بی کیفیت برای ساخت سیمان سفید

مهم ترین علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ به مواد به کار رفته در ساخت و تولید این محصولات مربوط می شود. سیمان سفید باکیفیت حتی در موارد حساس از بروز ترک خوردگی پیشگیری می کند. به همین خاطر در حین خرید این مصالح باید حتماً به کیفیت این اقلام دقت داشته باشید. میزان سیمان سفید و پودر سنگ برای نما نیز در این خصوص مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که اندازه گیری مصالح به درستی انجام نشود، کیفیت کار به شدت افت می کند.

چرا سیمان سفید ترک می خورد؟

نوسانات دمایی

برای ترمیم ترک سیمان سفید باید به علل به وجود آمدن این مشکلات نیز توجه داشته باشید. نوسانات دمایی یکی از مهم ترین مواردی است که سبب ایجاد ترک در سیمان سفید می شود. سرد و گرم شدن هوا گاها به بروز این مشکلات دامن می زند. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سطوح سیمان کاری شده باید به فصول و ماه های مورد نظر دقت داشته باشید.

بهترین زمان برای سیمان کاری، ماه شهریور تا آبان است. در این خصوص خرید سیمان از مراکز معتبر بسیار مهم است. قیمت سیمان سامان غرب در مقابل کیفیت بالای این مصالح بسیار به صرفه است و به همین خاطر بسیاری از مردم خرید آن ها را ترجیح می دهند.

عدم اجرای ماهرانه نما با سیمان سفید

یک علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ اجرای کار توسط افراد غیر ماهر است. در صورتی که پرسنل استخدامی شما برای بنایی و سیمان کاری مهارت لازم را نداشته باشند، در ادامه مشکلات جدی در سطوح سیمان کاری شده به وجود می آید.

بهتر است پیش از سفارش کار به افراد و شرکت های مربوطه، در خصوص سوابق کاری آن ها اطلاعات لازم را به دست آورید. بهتر است پیش از این که به دنبال روش رفع ترک خوردگی سیمان سفید، به اجرای درست و اصولی این مصالح در نماسازی ساختمانی توجه داشته باشید.

بی توجهی به سطوح سیمان کاری

در حین خرید هر یک از این مصالح باید به قیمت و هزینه خرید آن ها توجه داشته باشید. قیمت سیمان سفید امروز در حد معقولی تعیین شده که نه خیلی زیاد و نه خیلی پایین است. به همین خاطر کیفیت این سیمان بسیار بالا ارزیابی می شود. اما به جز کیفیت اولیه سیمان، توجه به روش سیمان کاری نیز یکی از اصول مهمی است که در این حوزه مورد توجه قرار می گیرد.

یک راه حل ترک نخوردن سیمان سفید توجه به سطح مورد نظر برای سیمان کاری است. در صورتی که سیمان کاری را بر روی سطوح فلزی و پلاستیکی انجام دهید، نتیجه حاصل از کار شما چندان مثبت نخواهد بود. بررسی علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ به شما کمک می کند که از بروز این اختلالات به شدت پیشگیری کنید.

روش های ترمیم ترک خوردگی سیمان

بارها مشاهده شده که سطوح سیمان کاری شده با استفاده از سیمان پاکتی پس از مدت زمان به خصوص دچار ترک خوردگی شده اند. صرفه نظر از علت ترک خوردن سیمان سفید در سطوح مورد نظر باید به دنبال راهکارهایی برای حل این مشکلات بگردید. برخی از افراد در حین مواجهه با این مسئله به دنبال علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ می گردند تا بر اساس ایرادات وارده، ترک خوردگی را برطرف کنند. برخی نیز به اشتباه مجدداً از ترکیب سیمان برای از بین بردن ترک خوردگی استفاده می کنند که راه حل نادرستی است.

در این زمینه باید در ابتدا سطح مورد نظر سمباده کشی شود. در صورتی که ترک خوردگی مورد نظر سطحی باشد با یک سمباده کشی برطرف خواهد شد. بهتر است برای خرید مصالح سیمانی یک مرکز معتبر را انتخاب کنید. شما می توانید بهترین و مناسب ترین قیمت سیمان امروز را از مجموعه ما دریافت کنید.

علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ
علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ

 

استفاده از رنگ های پلیمری برای جلوگیری از ترک سیمان سفید

برای جلوگیری از ترک سیمان سفید بهتر است از انواع رنگ های پلیمری استفاده کنید. رنگ های پلیمری ماندگاری سطوح سیمان کاری شده را افزایش داده و از تخریب آن ها به شدت پیشگیری می کند. بهتر است پیش از استفاده از رنگ های پلیمری هر گونه نم زدگی بر سطح مورد نظر را از بین ببرید. برای جلوگیری از ترک خوردن نمای سیمان سفید همواره باید به این مجموعه راهکارها توجه داشته باشید.

استفاده از ملات خاک برای جلوگیری از ترک سیمان سفید

با در نظر گرفتن هر علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ می توان به روش های پیشگیری از این مشکلات نیز پی برد. استفاده از ملات خاکی برای آماده سازی مواد اولیه برای سیمان کاری سطوح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ملات خاکی چسبندگی مواد را بر روی سطوح افزایش می دهد.

به همین خاطر نباید هیچ ماده دیگری را جایگزین این مصالح کرد. برخی به اشتباه به جای ملات خاکی از ماسه خاکی در نماسازی استفاده می کنند. قیمت سیمان عمده بر اساس نوع و مدل آن تعیین می شود. خرید عمده این مصالح همواره قیمت آن ها را کاهش می دهد.

جمع بندی

در این صفحه در خصوص راهکارهای جلوگیری از ترک خوردن سیمان سفید اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از روش های نام برده شده در این صفحه به شما کمک می کنند که در کوتاه ترین زمان ممکن از بروز این مشکلات پیشگیری کنید. پیشگیری از ترک خوردن سیمان سفید به شما کمک می کند که در هزینه های خود صرفه جویی کرده و این قبیل مشکلات را به خوبی مدیریت کنید.

در بخش هایی از این صفحه به دلایل آسیب دیدگی سطوح سیمانی نیز رسیدگی کردیم که اطلاعات شما را افزایش می دهد. خانه سیمان به عنوان ارائه دهنده بهترین مصالح ساختمانی همواره در کنار شما مشتریان عزیز است.

امتیاز شما به این مقاله
محمدرضا دهقانی