شناخت انواع بلوک سیمانی مورد استفاده در ساختمان

انواع بلوک سیمانی

 

بلوک ساختمانی در انواع گوناگونی در بازار یافت می‌شود. برخی از این بلوک‌ها با استفاده از مواد سیمانی تولید می‌شوند و دارای ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای هستند. زمانی که شما عزیزان انواع بلوک سیمانی در ساختمان سازی را به طور دقیق مورد شناسایی قرار دهید می‌توانید از بهترین و بادوام‌ترین نوع این مصالح در ساخت و ساز استفاده کنید. لازم به ذکر است که با استفاده از باکیفیت‌ترین نوع این بلوک‌ها می‌توانید به خانه‌ها و ساختمان‌های خود استحکام زیادی ببخشید.

 

انواع بلوک سیمانی

منظور از بلوک سیمانی چیست؟

به طور کلی بلوک سیمانی از قبیل قطعه‌های ساختمانی است که به صورت پیش ساخته در بازار موجود هستند. این محصولات را می‌توانید در انواع مختلفی در بازار مشاهده کنید. بلوک‌های مورد نظر هر روز با پیشرفت‌های زیادی همراه هستند و با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای تولید می‌شوند. اگر قصد خرید سیمان و بلوک سیمانی را دارید قبل از هر چیز لازم است که این محصول را به خوبی بشناسید.

یک نمونه بی نظیر از این مصالح ساختمانی عبارت از بلوک سیمانی جدید بدون نیاز به ملات است. این محصول ساختمانی مورد توجه بسیاری از افرادی که در ساخت و ساز فعالیت دارند قرار گرفته است. زیرا کار را برای این اشخاص راحت‌تر می‌کند و دیگر نیازی نیست که آنها قبل از شروع کار ساخت و ساز به تهیه ملات اقدام کنند. برای شناخت انواع بلوک سیمانی در ساختمان بهتر است که با افراد کارشناس به مشورت و صحبت اقدام کنید.

انواع بلوک ساختمانی

نمونه‌های مختلفی از بلوک‌های ساختمانی را می‌توانید در صنعت ساز و ساز مورد استفاده قرار دهید. یکی از این نوع محصولات، بلوک لیکا نام دارد که از ترکیب آب و سیمان و همین‌طور سنگ‌دانه‌های سبک تولید می‌شود. در تولید این نوع از بلوک‌ها ریز دانه‌ها حذف می‌شوند و هوا جایگزین این ریزدانه‌ها می‌شود. به همین خاطر است که این نوع از بلوک‌ها با توجه به معاملات فیزیکی سیمان ساخته می‌شوند و وزن بسیار پایینی دارند.

نوع دیگر از انواع بلوک سیمانی در ساختمان، بلوک هبلکس نام دارد که عایق بسیار خوبی در برابر صدا و همین‌طور گرما و سرما است. به همین خاطر در ساختمان سازی مدرن توانسته  مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گیرد. بلوک تیغه‌ ای نیز یکی دیگر از انواع این مصالح ساختمانی محسوب می‌شود که دارای مشخصه‌های خاص خود است.

برخی از مردم این سؤال را می‌پرسند که منظور از بلوک تیغه‌ای چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که این بلوک به عنوان جدا کننده قسمت‌های مختلف ساختمان در ساخت و ساز به کار می‌رود. ضخامت و همچنین وزن این بلوک نسبت به سایر بلوک‌ها کمتر است.

 

بلوک لیکا

 

بلوک دیواری بدون ملات چیست؟

بلوک دیواری بدون ملات یک نمونه از انواع این مصالح ساختمانی است که با فرورفتگی‌های متعددی به صورت پیش ساخته در اختیار مردم قرار می‌گیرد. اگر به شناسایی انواع بلوک سیمانی در ساختمان اقدام کنید در می‌یابید که این نوع از بلوک‌ها دارای ساختاری به هم پیوسته هستند و به بلوک‌های چفتی نیز معروف هستند.

استفاده از این نوع بلوک‌ها در ساخت و ساز خیلی راحت است و افرادی که از این محصولات در ساختمان سازی و در پی‌ریزی ساختمان‌ها استفاده می‌کنند می‌توانند به کار خود به خوبی سرعت ببخشند. بلوک سیمانی دیوار بدون ملات بسیار با دوام بوده  و اگر انواع بلوک سیمانی در ساختمان را به دقت بشناسید متوجه خواهید شد که این محصول دارای مقاومت فشاری بسیار خوبی است. از این رو در برابر فشار دوام زیادی دارد.

چگونگی قیمت گذاری بلوک‌های سیمانی

هر کدام از انواع بلوک سیمانی در ساختمان با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌روند. افرادی که قصد خرید این نوع از محصولات ساختمانی را دارند قبل از هر چیز لازم است که از نرخ این کالاها اطلاع یابند. افراد متخصص در کارخانه تولید کننده کار می‌کنند که با توجه به عوامل مختلفی به نرخ گذاری انواع بلوک سیمانی در ساختمان اقدام می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که شما عزیزان بتوانید خرید مناسبی از این مصالح را بر اساس بودجه خود انجام دهید. روش قیمت گذاری این دسته از بلوک‌ها بر اساس تخصص کارشناس‌ها و شناختی که از انواع بلوک‌های سیمانی دارند انجام می‌شود.

 

بلوک دیواری

 

عوامل مختلفی بر روی تعیین قیمت انواع بلوک سیمانی در ساختمان اثرگذار هستند که ما در این صفحه به بررسی این عامل‌ها اقدام می‌کنیم که به قرار زیر هستند:

کیفیت

توجه داشته باشید که کیفیت می‌تواند نقش مهمی در نرخ گذاری بلوک‌های ساختمانی بر جای گذارد. به گونه‌ای که قیمت سیمان در بورس کالا نیز بر اساس درجه‌های کیفی این محصول مشخص می‌شود. زمانی که این بلوک‌ها باکیفیت‌تر باشند با قیمت‌های متفاوتی نیز به شما عرضه می‌شوند.

ابعاد

توجه داشته باشید که ابعاد استاندارد نیز می‌تواند در تعیین نرخ بلوک‌های مختلف سیمانی مؤثر واقع شود.

دوام و استحکام

قیمت انواع بلوک سیمانی در ساختمان با توجه به استحکام و مقاومت بالایی که این محصولات در برابر فشار و یا در مقابل ضربه‌های شدید و پی در پی دارند مشخص می‌شود.

روش خرید و فروش

شیوه خرید و فروش هم می‌تواند در قیمت گذاری انواع بلوک سیمانی در ساختمان نقش مهمی داشته باشد. به‌عنوان‌مثال قیمت سیمان فله نسبت به نرخ سایر محصولات ارزان‌تر است.

نوع مواد اولیه

هر چقدر که نوع مواد مصرفی در تولید بلوک‌های ساختمانی بهتر باشد این امر بر روی قیمت این کالاها نیز اثرگذار است. قیمت سیمان سفید و یا سیمان سیاه بر اساس نوع مواد اولیه‌ای که در تولید آنها به کار می‌روند مشخص می‌شود. افراد متخصص در کارخانه می‌کوشند که این مواد مصرفی را با جزئیات هر چه بیشتری برای قیمت گذاری مورد بررسی قرار دهند.

جمع بندی

توجه داشته باشید که قیمت بلوک فوق سبک و یا نرخ مربوط به انواع دیگری از این مصالح ساختمانی به طور لحظه‌ای به اطلاع افراد خریدار می‌رسد. از این رو مشتریان عزیز برای این که بتوانند خرید خود را به پایان برسانند باید از آخرین قیمت مربوط به این دسته از کالاهای ساختمانی اطلاع داشته باشند. انواع بلوک سیمانی در ساختمان سازی کاربرد ویژه‌ای دارند و شما می‌توانید از این بلوک‌ها در قسمت‌های مختلفی از ساختمان‌ها استفاده کنید و به این ترتیب کار خود را به طور ماهرانه انجام دهید.

 

امتیاز شما به این مقاله
خانه سیمان