سیمان ضد اسید و خصوصیات آن

سیمان ضد اسید

 

باید بگوییم سیمان که در سختمان سازی کاربرد زیادی دارد در انواع مختلفی در ایران به فروش می‌رود. یکی از این نمونه‌های مصالح ساختمانی سیمان ضد اسید نام دارد که یک محصول با کیفیت و پر کاربرد در عرصه ساخت و ساز به شمار می‌رود. زمانی که از این محصول در سازه‌ها استفاده می‌شود از تخریب ساختمان‌ها در برابر مواد اسیدی به خوبی پیشگیری می‌شود. به همین دلیل است که بسیاری از مردم سعی بر این دارند که از این مواد سیمانی ضد اسید در ساختمان سازی استفاده کنند.

سیمان ضد اسید چیست؟

شاید شما در رابطه با سیمان ضد اسید اطلاعات زیادی را در اختیار نداشته باشید و این سؤال را در ذهن خود مطرح کنید که ملات ضد اسید چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که این ملات یک ماده بی نظیر و با کیفیت است که در برابر خوردگی از ساختمان‌ها محافظت می‌کند. به طور کلی سیمان مورد نظر با استفاده از مواد اسیدی درجه یک و قوی تولید می‌شود و این موضوع سبب می‌شود که اسید نتواند سبب خراب شدن سازه‌ها شود.

سیمان ضد اسید یکی از محصولات ساختمانی بشمار می‌رود. که در شرایط مختلف می‌تواند مقاومت بی نظیری داشته باشد. تفاوت این محصول با سیمان‌های معمولی در این است که سایر ملات‌ها می‌توانند در برخورد با مواد اسیدی دچار خرابی شوند و با مشکلات زیادی رو به رو شوند. اما این نوع از سیمان‌ها از این قاعده مستثنی هستند و به هیچ وجه در تماس با مواد اسیدی دچار مشکل نمی‌شوند. افرادی که از همه چیز درباره اسید ضد بتن اطلاع داشته باشند قطعاً می‌توانند از این محصول ساختمانی در ساخت و ساز به نحو احسن استفاده کنند.

 

سیمان ضد اسید

 

کاربرد سیمان ضد اسید چیست؟

سیمان ضد اسید با توجه به این که بر حسب معاملات فیزیکی سیمان در کارخانه تولید می‌شود می‌تواند با ساختار بی نظیر خود جزو دسته برترین نوع مصالح ساختمانی به شمار رود. باید توجه داشته باشید که این نوع سیمان دارای کاربردهای زیادی در ساختمان سازی است که در این صفحه برخی از این کاربردها را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم:

 • این محصول را می‌توانید در لوله کشی آب و فاضلاب در ساخت و ساز به کار برید.
 • از سیمان ضد اسید در فونداسیون خانه‌ها استفاده می‌شود.
 • در ساخت و تولید انواع سازه‌هایی از قبیل پل‌ها، پیاده روها، تونل‌ها و غیره نیز از این محصول ساختمانی استفاده می‌شود.

منظور از پوشش ‌های ضد اسید بتن چیست؟

برای این که بتن‌ها به خوبی محافظت شوند با استفاده از مواد مختلفی پوشانده می‌شوند. برخی از موادی که برای پوشش دادن به بتن‌های ضد اسید مورد استفاده قرار می‌گیرند را در این صفحه عنوان می‌کنیم:

 • پلی استر غیر اشباع
 • پوشش‌های رزینی
 • پوشش‌های سرامیکی
 • کاشی‌های سرامیکی
 • انواع آجر
 • لاستیک‌های ضد اسید
 • پوشش‌های ترموپلاستیکی

اگر از مواد نام‌برده‌شده برای پوشش دادن به سیمان ضد اسید استفاده شود علاوه بر این که از این سیمان به خوبی نگهداری می‌شود تا در مدت طولانی بتواند استحکام خود را به درستی حفظ کند بتن و سیمان تقویت می‌شود. به این ترتیب است که بسیاری از کسانی که در ساختمان سازی کار می‌کنند سعی بر این دارند که از مواد مختلف ذکر شده برای پوشش دادن به سیمان ضد اسید استفاده کنند.

 

منظور از پوشش ‌های ضد اسید بتن چیست

خرید سیمان ضد اسید با نرخ مناسب

توجه داشته باشید که اگر قصد خرید سیمان ضد اسید با نرخ مناسب را دارید بهتر است که روش‌های خوب و بهینه‌ای را مورد استفاده قرار دهید. یکی از این راهکارهای خرید ارزان قیمت، روش خرید فله نام دارد. سیمان فله دارای قیمتی بسیار پایین و مناسب است. از این رو تمام کسانی که در نظر دارند با توجه به بودجه‌های کم به خرید سیمان دلخواه خود اقدام کنند بهتر است که این محصول را به صورت فله‌ای خریداری کنند. با این روند است که افراد خریدار می‌توانند سیمان مورد نیاز خود را بر اساس میزان احتیاجی که به آن دارند خریداری کنند.

باید بدانید که قیمت انواع سیمان را می‌توانید بر اساس نوع و اندازه بسته بندی‌های این محصول به دست آورید. لازم به ذکر است که قیمت سیمان پاکتی بر اساس اندازه و وزن بسته بندی این نوع از مصالح ساختمانی تعیین می‌شود و به اطلاع عزیزانی می‌رسد که قصد دارند به خرید سیمان ضد اسید بسیار با کیفیت با هزینه‌های مناسب اقدام کنند.

سیمان ضد اسید در چه مکان ‌هایی بیشتر استفاده می‌شود؟

سیمان ضد اسید در مکان‌هایی که به شرح زیر هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • حوض‌های خنثی سازی
 • کف کارخانه‌های تولیدی مواد بهداشتی و دارویی
 • صنعت خودروسازی
 • صنعت نظامی و ساخت تجهیزات جنگی
 • کانال‌های آب و فاضلاب

سیمان ضد اسید چیست

 

انواع سیمان

سیمان در انواع گوناگونی تولید می‌شود که هر کدام از آنها دارای کاربردهای مختص به خودشان هستند. در مورد یکی از انواع مختلف سیمان از جمله سیمان ضد اسید و کاربرد آن در این صفحه صحبت می‌کنیم. این نمونه سیمان را می‌توانید در قسمت‌هایی از سازه‌ها که ممکن است بیشتر از سایر قسمت‌ها با مواد اسیدی در ارتباط باشند مورد استفاده قرار دهید. نمونه‌های دیگری از این مصالح ساختمانی اعم از سیمان سفید نیز در ساخت و ساز به کار می‌روند.

برای اطلاع یافتن از قیمت سیمان سفید می‌توانید با افراد کارشناس در ارتباط باشید. کسانی که انواع سیمان را به دقت بشناسند در واقع می‌توانند استفاده مطلوب‌تری از این مصالح ساختمانی را به عمل آورند. شما عزیزان باید بدانید که یکی دیگر از سیمان‌های قابل استفاده در ساختمان سازی سیمان سیاه نام دارد که با مرغوبیتی ویژه در دسترس اشخاص خریدار قرار می‌گیرد تا آنها بتوانند ساختمان سازی را به نحو احسن انجام دهند.

جمع بندی

توجه داشته باشید که قیمت سیمان یکی از موارد خیلی مهمی است که باید قبل از خرید این محصول مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. با بررسی نرخ سیمان ضد اسید می‌توانید این محصول بی نظیر ساختمانی را با توجه به هزینه‌هایی که در نظر دارید خریداری کنید. قیمت مربوط به این محصول بر اساس نوع و ابعاد بسته بندی این محصول و همین‌طور با توجه به میزان کیفیتی که سیمان ضد اسید دارد و البته بر حسب ویژگی‌های این نمونه از مصالح ساختمانی توسط افراد حرفه‌ای تعیین می‌شود. شما می‌توانید با اشخاص با تجربه در هنگام خرید این محصول ساختمانی مشورت و صحبت کنید.

امتیاز شما به این مقاله
خانه سیمان