تفاوت سیمان فله و پاکتی

سیمان سیاه پاکتی 50 کیلویی تیپ 2 نایین

تفاوت سیمان فله و پاکتی

تفاوت سیمان فله و پاکتی یکی از دغدغه‌های مهم مردم امروز به شمار می‌رود. هر یک از این سیمان‌ها از نرخ به خصوصی در صنایع ساخت و تولید این محصولات عرضه می‌شوند و نیازهای مختلف صنعتگران را برآورده می‌کنند. این محصولات با رنج قیمتی متنوعی همراه هستند. به همین خاطر پیش از خرید باید حتماً اطلاعات خود را در خصوص هزینه خرید این محصولات تکمیل کنید. مدل‌های پاکتی و فله‌ای سیمان هر یک از نرخ به خصوصی برخوردار هستند.

 

تفاوت سیمان فله و پاکتی

دلایل افزایش استفاده از سیمان

قیمت سیمان در سال‌های اخیر نوسان‌های بسیاری داشته و دائماً در حال کم و زیاد شدن بوده است. یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت سیمان، بیشتر شدن مصارف آن در عرصه‌های مختلف صنعت است. هر یک از انواع سیمان‌های فله و پاکتی در دنیای امروز کارایی قابل توجهی دارند. تفاوت سیمان فله و پاکتی در زمینه نحوه بسته بندی و عرضه به مشتریان بیشتر مورد توجه قرار دارد. البته تفاوت‌هایی نیز در رنج قیمتی این دو محصول وجود دارد که مورد توجه قرار می‌گیرند.

استفاده از سیمان برای چسباندن و اتصال مواد و مصالح جامد انجام می‌گیرد. به همین خاطر در صنایع ساختمان سازی کاربردهای وسیعی برای این متریال صنعتی وجود دارد. برخی از دسته بندی‌های سیمان به صورت ترکیبی با آب به کار برده می‌شوند. این سیمان‌ها در ترکیب با آب به صورت خمیری شکل آماده شده و یک ملات چسبنده را تشکیل می‌دهند. این سیمان‌ها دسته بندی‌های گوناگونی دارند. خرید سیمان پاکتی و فله‌ای در میان انواع مدل‌های این مصالح ساختمانی میسر خواهد بود. استفاده از آن‌ها برای اتصال سنگ‌ها، بلوک‌ها و انواع پوکه‌های معدنی در صنایع مختلف بیشتر از همیشه شده است.

پیشنهاد ما به شما:  نحوه گرفتن حواله سیمان

 

صنعت-سیمان

تفاوت‌های سیمان فله‌ای و پاکتی در صنایع سیمان سازی

تفاوت سیمان فله و پاکتی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در حین خرید این مصالح مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید خرید خود را در میان این محصولات هوشمندانه‌تر انجام دهید باید حتماً به این تفاوت‌های انواع سیمان سفید، سیمان فله و پاکتی توجه داشته باشید. برخی از مهم‌ترین وجه تمایزهای این محصولات را به شرح زیر مشاهده می‌کنید:

قیمت سیمان فله و پاکتی

تفاوت سیمان فله و پاکتی در قیمت و هزینه این محصولات اولین و مهم‌ترین وجه تمایز این دو محصول است. سیمان‌های پاکتی اغلب با قیمت گران‌تری نسبت به مصالح فله‌ای ارائه می‌شوند. هزینه آن‌ها با افزودن نرخ بسته بندی این مصالح و هزینه‌های مربوط به پاکت‌های بسته بندی‌شان تعیین می‌شود. به همین خاطر قیمت این اقلام اغلب بالاتر می‌رود. البته استفاده از آن‌ها در صنایعی که نیاز کمتری به سیمان وجود دارد، مناسب بوده و میزان استفاده از این مصالح را مشخص می‌کند.

نحوه حمل و نقل

تفاوت سیمان فله و پاکتی در نحوه حمل و نقل و ارسال این محصولات برای مشتریان نیز مورد توجه قرار گرفته است. برای این که ببینیم تفاوت سیمان پاکتی و سیمان فله چیست باید به نحوه ارسال این محصولات برای مشتریان نیز دقت داشته باشید. سیمان‌های فله‌ای حمل و نقل دشواری دارند و جا به جایی آن‌ها در اتومبیل‌های حمل و نقل و وسایل نقلیه سنگین کمی سخت و زمان بر است و به همین خاطر هزینه حمل و نقل و ارسال آن‌ها برای مشتریان بیشتر می‌شود. در مقابل اما سیمان‌های پاکتی به سادگی در کامیون‌ها و وسایل نقلیه مخصوص حمل این مواد جای گرفته و ساختار مناسبی برای حمل و نقل دارند.

پیشنهاد ما به شما:  علت ترک خوردن سیمان سفید و پودر سنگ

 

سیمان فله و پاکتی

مزایای استفاده از سیمان پاکتی

برای درک بهتر تفاوت سیمان فله و پاکتی باید به مزیت‌های مهم هر یک از این محصولات نیز اشاره داشته باشیم. برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سیمان‌های پاکتی به شرح زیر هستند:

  • قابلیت حمل و جا به جایی ساده این مصالح ساختمانی که کارایی آن‌ها را در این حوزه افزایش داده است. به همین خاطر بسیاری از مشتریان در بازارهای امروزی خرید این اقلام را ترجیح می‌دهند.
  • تنوع قیمتی بالای این سیمان‌ها نیز قدرت خرید مشتریان را افزایش داده است و به همین خاطر نیز بسیاری از صنعتگران استفاده از سیمان‌های پاکتی را بیشتر ترجیح می‌دهند.
  • شاید در نگاه اول با خود بگویید که مزایای استفاده از سیمان پاکتی چیست؟ این سیمان‌ها اغلب با کمترین میزان ناخالصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. در مقابل اما سیمان‌های فله که بدون بسته بندی‌های استاندارد عرضه می‌شوند، سرشار از ذرات ریز و گردوغبار بوده و خلوص لازم را به همراه ندارند.

با بررسی انواع تفاوت سیمان فله و پاکتی می‌توان بهتر در خصوص خرید این مصالح ساختمانی تصمیم گرفت. ویژگی‌های سیمان فله و پاکتی هر یک برای رفع نیازهای برخی از عرصه‌های صنعتی مناسب است.

 

سیمان فله

مزایای سیمان فله‌ای

برای بررسی تفاوت سیمان فله و پاکتی باید به مزیت‌های سیمان فله‌ای نیز توجه داشته باشیم:

  • ماندگاری انواع سیمان‌های فله‌ای بیشتر و بالاتر از سیمان‌های پاکتی است و همین مسئله توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.
  • با استفاده از این سیمان‌ها امکان نفوذ رطوبت به این مصالح ساختمانی بسیار کم است. به همین خاطر نیز استفاده از آن‌ها در طولانی مدت میسر خواهد بود.
  • ویژگی‌های سیمان فله به دلیل کیفیت بالای این محصولات مورد توجه صنعتگران ساختمانی قرار دارد. امکان پارگی کیسه‌های سیمان فله بسیار پایین است و به همین خاطر نیز استفاده از آن‌ها در این حوزه بسیار بیشتر از پیش شده است. این سیمان‌ها ماندگاری قابل توجهی در سیلوها و انبارهای ذخیره سازی دارند.
پیشنهاد ما به شما:  بتن سبک و تمام دانستنی‌های آن از صفر تا صد

تفاوت سیمان فله و پاکتی در خصوص ویژگی‌های کمی و کیفی سیمان موجود در بسته بندی بسیار محدود هستند. بیشترین تفاوت بین این اقلام مربوط به نحوه عرضه به مشتریان است.

جمع بندی

در این صفحه به بررسی یک نکته کلیدی در خصوص خرید انواع سیمان پرداختیم. این که سیمان پاکتی بخریم یا فله یکی از مهم‌ترین مواردی است که در حین خرید این مصالح باید به آن توجه داشته باشیم. تفاوت سیمان فله و پاکتی به مشخصه‌های کمی این محصولات مربوط می‌شود. انواع آن‌ها با قیمت‌ها و نرخ‌های متفاوتی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. به همین خاطر پیش از خرید هر یک از این محصولات باید به قیمت خرید هر یک از آن‌ها دقت داشته باشید. قیمت خرید و فروش انواع سیمان فله و پاکتی بسته به وزن و میزان مورد نیاز مشتریان تعیین می‌شود. در این زمینه برند سازنده این محصولات نیز تأثیرگذار خواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)
خانه سیمان