سیمان زابل

فیلـتر

در حال نمایش 5 نتیجه

سیمان زابل

سیمان یک ماده پودری است که برای تولید بتن و سایر مصارف ساختمانی به کار می‌رود. این ماده از ترکیب سنگ‌های آهک و خاک رس با درجه حرارت بالا و فشار قوی به دست می‌آید. یکی از محصولات کارخانجات سیمان در سیستان، سیمان زابل است. بسته به نوع سیمان، قیمت سیمان زابل در بورس متفاوت است. در ادامه با انواع سیمان بیشتر آشنا می‌شوید.

سیمان زابل

تیپ‌های مختلف سیمان

سیمان زابل بر اساس ترکیبات و خواصشان به چند دسته تقسیم می‌شوند. قیمت سیمان زابل در انواع مختلف بسته به ویژگی‌ها متفاوت است.

·        سیمان پرتلند نوع ۱: این نوع سیمان دارای مقاومت فشاری بالا و در برابر آب، اسید، آلکالی و حرارت مقاوم است. فروش سیمان زابل پرتلند معمولی بیشتر در ساختمان‌هایی با نیاز به مقاومت بالا و در شرایطی که آبیاری خاک انجام می‌شود است.

·        سیمان پرتلند نوع ۲: این نوع سیمان دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی‌های شیمیایی است و بیشتر در پروژه‌های جاده، پل، بنادر و غیره استفاده می‌شود.

·        سیمان پرتلند نوع ۳: این نوع سیمان دارای مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت است و بیشتر در کاربردهای مربوط به بتن پیشرفته و کارهای صنعتی استفاده می‌شود.

·        سیمان پرتلند نوع ۵: این نوع سیمان دارای خاصیت ضدآبی بالایی است بنابراین خرید سیمان زابل تیپ پنج برای پروژه‌هایی مانند ساخت سد و نیز در پروژه‌هایی که با آب در تماس هستند به کار می‌رود.

·        سیمان سفید: این نوع سیمان دارای رنگ سفید است. خرید سیمان سفید بیشتر برای تولید بلوک‌های دکوراتیوی، سقف‌های نمایشی و کف‌پوش‌ها انجام می‌شود.

سیمان پزولانی و پزولانی ویژه

سیمان پزولانی یک نوع از محصولات شرکت سیمان زابل است که در آن بخشی از کلینکر پرتلند، به پوزولان افزوده می‌شود. پوزولان‌ها موادی هستند که در حضور آب، فعالیت پذیری دارند و از ویژگی‌هایی مانند قابلیت جذب آب، بهبود مقاومت الکتریکی و گرمایی، بهبود خواص مکانیکی سیمان و غیره برخوردار هستند.

یکی دیگر از گزینه‌های خرید سیمان در زابل، سیمان پزولانی ویژه است. سیمان پزولانی ویژه نوعی سیمان پزولانی است که با اضافه کردن پوزولان‌های خاص (مانند خاک رس) به سیمان پرتلند تولید می‌شود. این نوع سیمان زابل به دلیل افزایش قابلیت همبستگی با مواد مختلف، کاهش حساسیت به دما و رطوبت، بهبود خصوصیات مقاومتی و دوام در برابر مواد آلی و شیمیایی و کاهش آلودگی محیط زیست، برای کاربردهای خاصی مانند ساخت سد، تونل، پل و غیره مناسب است.

قیمت سیمان پاکتی ۵۰ کیلویی امروز بسته به نوع انتخابی متفاوت است و مسلماً قیمت سیمان پزولانی ویژه از پزولانی بیشتر است. در کل، سیمان پزولانی و سیمان پزولانی ویژه به دلیل خصوصیات ویژه‌ای که دارند، در بسیاری از کاربردهای ساختمانی، به عنوان جایگزینی برای سیمان پرتلند استفاده می‌شوند.

نحوه استفاده از انواع سیمان

نحوه استفاده از انواع سیمان

سیمان یکی از مواد ساختمانی پرکاربرد است که به طور گسترده در صنایع ساخت و ساز، نظیر ساخت بتن، آجر، بلوک‌های ساختمانی، کف‌پوش، دیوارهای جداسازی و غیره استفاده می‌شود. کارخانه سیمان زابل، انواع مختلفی از سیمان را تولید کرده است.

برای استفاده از انواع سیمان زابل به شرح زیر عمل کنید:

·        تهیه سطح: قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که سطحی که قرار است سلیمان زابل بر روی آن بکار رود باید تمیز و خشک باشد.

·        تهیه مخلوط: مخلوط سیمان به نسبت‌های مشخصی با آب تهیه می‌شود. پس از تهیه مخلوط، باید آن را به‌گونه‌ای آماده کنید که بتوانید به راحتی با آن کار کنید.

·        استفاده: پس از آماده کردن مخلوط، می‌توانید آن را بر روی سطح مورد نظر بریزید و با یک ابزار مناسب آن را صاف کنید. سپس باید برای مدتی اجازه داد تا سیمان خشک شود.

لازم به ذکر است که برای خرید سیمان سیستان، قیمت سیمان امروز بسته به نوع سیمان متفاوت است و برای مصارف مختلف، نحوه استفاده از سیمان نیز متفاوت است. به‌عنوان مثال، برای ساخت بتن، می‌توانید سیمان را به همراه ماسه، سنگ‌دانه و آب به کار ببرید. در صورت استفاده از سیمان زابل به‌عنوان چسب، باید مطابق با صنایع مختلف به‌صورت دقیقی طریقه استفاده را رعایت کنید.

سیمان فاسد

برای خرید از صنایع سیمان زابل باید به یک سری از نکات توجه کنید تا بتوانید از کیفیت محصول خریداری شده مطمئن شوید. توصیه می‌شود که هنگام خرید سیمان، از تولید کنندگان معتبر و با کیفیت همچون سیمان زابل خرید کنید تا مطابق با قیمت سیمان سیاه ۵۰ کیلویی امروز خرید کنید.

·        بررسی رنگ

اگر سیمان دچار رنگ سیاه یا قهوه‌ای شده است، نشانگر این است که خراب شده و به دلیل تماس با آب یا رطوبت عوامل دیگر، هوا خورده است.

·        بررسی پودر

اگر سیمان به صورت پودری و خشک در می‌آید، نشانگر این است که به دلیل هوا خوردگی خراب شده و قابل استفاده نیست.

·        بررسی فعالیت

اگر سیمان دچار افت فعالیت شده است و در زمان مناسب خود متراکم نمی‌شود، نشانگر این است که خراب شده و به دلیل هوا خوردگی یا تماس با رطوبت، ضعیف شده است.

·        قیمت سیمان

سیمان ارزان می‌تواند نشانه فساد محصول باشد بنابراین قیمت روز سیمان زابل از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است قیمت سیمان فله نسبت به سیمان بسته‌بندی کمتر باشد اما معمولاً سیمان‌های بسته‌بندی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

شرایط مناسب نگهداری از سیمان

شرایط مناسب نگهداری از سیمان

پس از خرید از دفتر سیمان زابل نگهداری مناسب محصول اهمیت بالایی دارد. انواع مختلف سیمان زابل را باید در مکان خشک، خنک و بدون رطوبت نگهداری کنید. برای این کار می‌توانید از انبارهایی با سقف بلند و دیوارهای شیشه‌ای استفاده کنید.

محیط نگهداری سیمان باید در دمای مناسبی قرار داشته باشد. دمای بهینه برای نگهداری سیمان در حدود ۱۸-۲۵ درجه سانتی‌گراد است. انواع سیمان‌های شرکت سیمان سیستان را حداکثر تا ۶ ماه می‌توانید در محیطی مناسب نگهداری کنید.

پس از گذشت این مدت، سیمان به دلیل جذب رطوبت و هوازدگی از کیفیت خود از دست می‌دهد. با توجه به قیمت انواع سیمان همچون قیمت سیمان سامان غرب یا قیمت سیمان سیستان، سعی کنید سیمان را در بسته‌بندی‌های مناسب خریداری کنید.

خرید سیمان زابل از خانه سیمان

برای خرید سیمان باید از کیفیت و قیمت سیمان همچون قیمت سیمان سیستان تیپ ۲ آگاه باشید. یکی از کارخانجات سیمان سیستان، سیمان زابل است که انواع مختلف سیمان را تولید می‌کند. ما در خانه سیمان با ارائه قیمت سیمان زابل در سیستان درب کارخانه و با کیفیتی مطلوب می‌توانیم به شما را در خرید سیمان زابل کمک کنیم.

اطلاعات بیشتر ...